Wczytywanie strony...

  • #Filologia germańska

Jesteś tutaj

 

Studia na kierunku filologia germańska skierowane są do osób lubiących uczyć się języka niemieckiego i interesujących się językiem i kulturą krajów niemieckojęzycznych. Oferujemy studia I i II stopnia przygotowujące do pracy wszędzie tam, gdzie wymagana jest zaawansowana znajomość języka niemieckiego oraz specjalistyczna wiedza z zakresu kultury krajów obszaru niemieckojęzycznego i komunikacji interkulturowej. Nasi absolwenci pracują w szeroko pojętym biznesie: w turystyce, hotelarstwie, biurach podróży i tłumaczeniowych, urzędach państwowych, krajowych i międzynarodowych instytucjach kultury, fundacjach, redakcjach mediów wszystkich rodzajów, wydawnictwach, w sektorze usług, instytucjach krajowych i międzynarodowych. Uczymy różnych rodzajów technik tłumaczeniowych i przygotowujemy do pracy jako tłumacz. Nasi studenci uzyskują gruntowną wiedzę do tego, aby po studiach przystąpić do państwowego egzaminu na tłumacza przysięgłego. Jakiekolwiek masz plany na przyszłość, z językiem niemieckim stworzysz sobie niezliczone możliwości rozwoju zawodowego, ponieważ „Angielski to mus, niemiecki to twój plus”!

Odwiedź naszą stronę oraz profil na Facebooku

 

FILOLOGIA GERMAŃSKA

Tryb studiów: stacjonarne

Forma studiów: pierwszego stopnia, licencjackie, 6 semestrów

 

 

Wydział Humanistyczny

89 524 63 07

 

Ogólne zasady kwalifikacji:

- nowa matura

Uwzględniane przedmioty obowiązkowe

1. Język polski

2. Język obcy nowożytny

Przedmioty do wyboru (należy dokonać wyboru jednego z przedstawionych poniżej):

  1. Geografia
  2. Historia
  3. Język łaciński i kultura antyczna
  4. Matematyka

- stara matura

Uwzględniane przedmioty:

1. Język obcy nowożytny

2. Historia lub geografia lub matematyka lub język łaciński

3. Język polski

- olimpiady

- matura międzynarodowa, europejska (IB,EB)

- matura zagraniczna

Nabór na studia kandydatów legitymujących się świadectwem dojrzałości uzyskanym za granicą, następuje na podstawie konkursu (rankingu) sumy punktów uzyskanych na świadectwie dojrzałości. Uwzględniane przedmioty obowiązkowe

1. Język polski

2. Język obcy nowożytny

Przedmioty do wyboru (należy dokonać wyboru jednego z przedstawionych poniżej):

  1. Geografia
  2. Historia
  3. Język łaciński i kultura antyczna
  4. Matematyka

Punktacji przedmiotowej ze świadectwa dojrzałości w skali nieporównywalnej do zamieszczonych w zasadach matury zagranicznej, nie przelicza się. Oznacza to, że kandydat nie może być bezpośrednio kwalifikowany w konkursie świadectw dojrzałości, lecz: w ramach rekrutacji jednoczęściowej obejmującej konkurs świadectw dojrzałości - zobowiązany jest przystąpić do egzaminu wstępnego ustnego z dwóch przedmiotów: geografia i (historia lub wiedza o społeczeństwie).

Logo UWM - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

 

Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.