Wczytywanie strony...

  • #Geoinformatyka

To połączenie takich nauk jak geodezja, kartografia, informatyka, programowanie i grafika inżynierska. Nasza kadra przygotuje Cię do pozyskiwania, przetwarzania i analizy danych za pomocą najnowocześniejszych sprzętów pomiarowych. Gwarantujemy stały rozwój i ogromny wpływ na codzienność ludzi, na przykład poprzez tworzenie nowych zestawów geoinformacji wykorzystywanych w budowaniu serwisów mapowych.

Geoinformatyka na UWM – i co dalej?

Po ukończeniu geoinformatyki możesz pracować w:

  • instytucjach (jednostkach administracji samorządowej i rządowej),
  • w sektorach gospodarki związanych z pozyskaniem danych oraz zarządzaniem geoinformacją na potrzeby monitorowania stanu przestrzeni (geodezja i kartografia, informatyka, telekomunikacja, energetyka, bankowość i ubezpieczenia, bezpieczeństwo i obronność, turystyka, logistyka i transport, ochrona środowiska, planowanie przestrzenne, geologia, leśnictwo).
 

Geoinformatyka

Tryb studiów: stacjonarne

Forma studiów: pierwszego stopnia, inżynierskie, 7 semestrów

Zakres: zdalne systemy pomiarowe

 

Wydział Geoinżynierii

89 523 34 21

 

Ogólne zasady kwalifikacji:

- nowa matura

Uwzględniane przedmioty (należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej)

1. Chemia

2. Fizyka

3. Geografia

4. Informatyka

5. Język obcy nowożytny

6. Matematyka

- stara matura

Uwzględniane przedmioty:

1. Fizyka lub chemia

2. Informatyka lub matematyka lub geografia

3. Język obcy nowożytny

- olimpiady

- matura międzynarodowa, europejska (IB,EB)

- matura zagraniczna

Nabór na studia kandydatów legitymujących się świadectwem dojrzałości uzyskanym za granicą, następuje na podstawie konkursu (rankingu) sumy punktów uzyskanych na świadectwie dojrzałości. Uwzględniane przedmioty (należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej)

1. Chemia

2. Fizyka

3. Geografia

4. Informatyka

5. Język obcy nowożytny

6. Matematyka

Punktacji przedmiotowej ze świadectwa dojrzałości w skali nieporównywalnej do zamieszczonych w zasadach matury zagranicznej, nie przelicza się. Oznacza to, że kandydat nie może być bezpośrednio kwalifikowany w konkursie świadectw dojrzałości, lecz: w ramach rekrutacji jednoczęściowej obejmującej konkurs świadectw dojrzałości - zobowiązany jest przystąpić do egzaminu wstępnego ustnego z dwóch przedmiotów: matematyka i fizyka.

Logo UWM - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

 

Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.