Wczytywanie strony...

  • #GEOINFORMATYKA

Czy wyobrażasz sobie jakby wyglądało twoje życie bez możliwości korzystania z technologii geoinformacyjnych? Przecież codziennie korzystasz z serwisów mapowych. A wiesz kto z pasją każdego dnia tworzy nowe zestawy informacji dla Ciebie? To geoinformatyk.

Geoinformatyk, czyli kto? Zawód, który łączy kompetencje obejmujące nauki geoinformacyjne z umiejętnościami informatyka. Ten nowo otwierany kierunek kształcenia na Wydziale Geoinżynierii wychodzi naprzeciw potrzebom współczesnego świata. Interdyscyplinarnie łączy umiejętności gromadzenia i przetwarzania zbiorów danych, promowania myślenia analitycznego, zarządzania informacją przestrzenną, programowania i projektowania elementów infrastruktury informacji przestrzennej oraz zapewnia szeroką wiedzę na temat opracowywania produktów geoinformacyjnych wspomagających inne dziedziny gospodarki.

Oferujemy :

  • 3,5-letnie studia kończące się uzyskaniem tytułu inżyniera, które doskonale przygotowują do wykonywania zawodu zarówno geoinformatyka, jak i geodety;
  • wiedzę z zakresu obsługi najnowszej generacji sprzętu do zbierania i analizowania danych w celu ich wykorzystywania w różnych dziedzinach gospodarki: drony, odbiorniki satelitarne GNSS, georadary, skanery laserowe, echosondy hydrograficzne;
  • możliwość korzystania z wyjazdów w ramach programu Erasmus do 26 państw partnerskich (60 uczelni) – m.in. Hiszpania, Włochy, Turcja, Norwegia, Portugalia, Finlandia, Niemcy;
  • możliwość uczestnictwa w kołach naukowych pogłębiających twoje zainteresowania.

 

Kierunek geoinformatyka to propozycja dydaktyczna ze wszech miar nowoczesna, wartościowa poznawczo i aplikacyjna w wymiarze rynkowym, uwzględniająca zmiany zachodzące we współczesnym świecie.

 

 

GEOINFORMATYKA

Forma studiów: stacjonarne

Poziom studiów: pierwszego stopnia, inżynierskie, 7 semestrów

Zakres: zdalne systemy pomiarowe

 

Wydział Geoinżynierii

89 523 34 21

 

Ogólne zasady kwalifikacji:

- nowa matura

Uwzględniane przedmioty (należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej)

1. Chemia

2. Fizyka

3. Geografia

4. Informatyka

5. Język obcy nowożytny

6. Matematyka

- stara matura

Uwzględniane przedmioty:

1. Fizyka lub chemia

2. Informatyka lub matematyka lub geografia

3. Język obcy nowożytny

- olimpiady

- matura międzynarodowa, europejska (IB,EB)

- matura zagraniczna

Nabór na studia kandydatów legitymujących się świadectwem dojrzałości uzyskanym za granicą, następuje na podstawie konkursu (rankingu) sumy punktów uzyskanych na świadectwie dojrzałości. Uwzględniane przedmioty (należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej)

1. Chemia

2. Fizyka

3. Geografia

4. Informatyka

5. Język obcy nowożytny

6. Matematyka

Punktacji przedmiotowej ze świadectwa dojrzałości w skali nieporównywalnej do zamieszczonych w zasadach matury zagranicznej, nie przelicza się. Oznacza to, że kandydat nie może być bezpośrednio kwalifikowany w konkursie świadectw dojrzałości, lecz: w ramach rekrutacji jednoczęściowej obejmującej konkurs świadectw dojrzałości - zobowiązany jest przystąpić do egzaminu wstępnego ustnego z dwóch przedmiotów: matematyka i fizyka.

Logo UWM - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

 

Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.