Wczytywanie strony...

  • #Ichtiologia i akwakultura

Jesteś tutaj

Interesujesz się życiem ryb i innych organizmów wodnych?

Pasjonujesz się wędkarstwem i akwarystyką?

Nie jest Ci obojętna jakość polskich wód śródlądowych?

Chciałbyś założyć własne, nowoczesne gospodarstwo rybackie, pracować w krajowym lub zagranicznym przedsiębiorstwie wykorzystującym najnowsze technologie produkcji lub przetwórstwa ryb?

A może wolisz pracę biurową w organach administracji rządowej bądź samorządowej, związanej z ichtiologią, ochroną wód lub zarządzaniem dorzeczami?

Nie zastanawiaj się dłużej i wybierz kierunek 

ICHTIOLOGIA I AKWAKULTURA

 

  • 7-semestralne studia inżynierskie kończące się uzyskaniem tytułu zawodowego inżyniera doskonale przygotowujące do pracy w nowoczesnych przedsiębiorstwach związanych z produkcją oraz zarządzaniem naturalnymi populacjami ryb lub w jednostkach administracji rządowej i samorządowej związanych z ICHTIOLOGIĄ I OCHRONĄ WÓD.
  • Możliwość realizacji części studiów w ramach programu Erasmus+ w wielu państwach partnerskich – m.in. Niemcy, Norwegia, Węgry, Turcja, Portugalia, Czechy.
  • Doświadczona kadra z obszaru nauk rolniczych, dyscypliny zootechnika i rybactwo oraz doskonała baza dydaktyczna.
  • Program studiów dostosowany do potrzeb rynku pracy i ścisła współpraca z pracodawcami.
  • Możliwość realizacji swoich pasji w licznych studenckich kołach naukowych oraz udziału w wykładach wybitnych specjalistów z kraju i ze świata.

 

 

Ichtiologia i akwakultura

Forma studiów: stacjonarne

Poziom studiów: pierwszego stopnia, inżynierskie, 7 semestrów

 

 

Wydział Bioinżynierii Zwierząt

89 523 34 05

 

Ogólne zasady kwalifikacji:

- nowa matura

Uwzględniane przedmioty (należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej)

1. Biologia

2. Chemia

3. Fizyka

4. Geografia

5. Język obcy nowożytny

6. Język polski

7. Matematyka

- stara matura

Uwzględniane przedmioty:

1. Biologia lub chemia

2. Fizyka lub matematyka lub geografia

3. Język polski lub język obcy nowożytny

- olimpiady

- matura międzynarodowa, europejska (IB,EB)

- matura zagraniczna

Nabór na studia kandydatów legitymujących się świadectwem dojrzałości uzyskanym za granicą, następuje na podstawie konkursu (rankingu) sumy punktów uzyskanych na świadectwie dojrzałości. Uwzględniane przedmioty (należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej)

1. Biologia

2. Chemia

3. Fizyka

4. Geografia

5. Język obcy nowożytny

6. Język polski

7. Matematyka

Punktacji przedmiotowej ze świadectwa dojrzałości w skali nieporównywalnej do zamieszczonych w zasadach matury zagranicznej, nie przelicza się. Oznacza to, że kandydat nie może być bezpośrednio kwalifikowany w konkursie świadectw dojrzałości, lecz: w ramach rekrutacji jednoczęściowej obejmującej konkurs świadectw dojrzałości - zobowiązany jest przystąpić do egzaminu wstępnego ustnego z dwóch przedmiotów: biologia i (chemia lub matematyka).

Logo UWM - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

 

Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.