Zostań lekarzem! Zajęcia prowadzone są w języku angielskim i są oparte o nowoczesne formy dydaktyczne, takie jak nauczanie problemowe oraz zajęcia zintegrowane i wielodyscyplinarne. Już od pierwszego roku stawiamy na praktykę, także z udziałem pacjentów symulowanych i standaryzowanych, a zdobyta wiedza i posiadane umiejętności sprawdzane są m.in. podczas egzaminów OSCE (Objective Structured Clinical Examination). Podczas studiów studenci opanowują wiedzę oraz praktyczne umiejętności w zakresie profilaktyki, leczenia i rehabilitacji niezbędne do wykonywania zawodu lekarza, dalszego kształcenia zawodowego oraz pracy naukowej. Po ukończeniu studiów otrzymasz tytuł zawodowy lekarza.
Studia trwają 6 lat (12 semestrów) i są płatne – 26 000zł/semestr
Kierunek lekarski na UWM – i co dalej?
Po ukończeniu kierunku lekarskiego możesz
- pracować w publicznych i prywatnych placówkach medycznych,
- specjalizować się w różnych dziedzinach medycyny,
- ubiegać się o zatrudnienie jako pracownik naukowo-dydaktyczny w zakładach nauk podstawowych i klinikach wyższych uczelni medycznych,
- pełnić ważne funkcje w zarządzaniu ochroną zdrowia.
Zasady kwalifikacji
Przedmioty obowiązkowe:
- Biologia
- Język angielski
Przedmioty objęte postępowaniem kwalifikacyjnym:
- Fizyka
- Matematyka
- Chemia
Należy dokonać wyboru jednego przedmiotu z przedstawionych powyżej.
Przedmioty objęte postępowaniem kwalifikacyjnym:
- Biologia
- Język angielski
- Fizyka albo matematyka albo chemia
Nabór na studia kandydatów legitymujących się świadectwem dojrzałości uzyskanym za granicą, następuje na podstawie konkursu (rankingu) sumy punktów uzyskanych na świadectwie dojrzałości z trzech przedmiotów objętych postępowaniem kwalifikacyjnym (przeliczonych zgodnie z załącznikiem 3 do uchwały), tj.:
- przedmiot obowiązkowy biologia,
- dwa przedmioty do wyboru: chemia, matematyka, fizyka, język angielski.
Do postępowania kwalifikacyjnego mogą przystąpić wyłącznie kandydaci spełniający kryteria w zakresie wskazanych przedmiotów, tj. przedmiot występuje na świadectwie dojrzałości. Punktacji przedmiotowej ze świadectwa dojrzałości w skali nieporównywalnej do zamieszczonych w załączniku 3 do uchwały, nie przelicza się. Oznacza to, że kandydat nie może być bezpośrednio kwalifikowany w konkursie świadectw dojrzałości, lecz zobowiązany jest przystąpić do egzaminu kompetencyjnego ze znajomości terminologii medycznej w języku angielskim z zakresu biologii oraz do wyboru chemii albo fizyki. Egzamin jest oceniany w skali 1-6. Uzyskana ocena pomnożona jest przez współczynnik 100,00.
- Nabór na studia kandydatów, którzy nie wcześniej niż w 2022 roku złożyli z wynikiem pozytywnym test egzaminacyjny MCAT (Medical College Admission Test) następuje na podstawie wyników punktowych egzaminu.
- Nabór na studia kandydatów, którzy nie wcześniej niż w 2022 roku złożyli z wynikiem pozytywnym test egzaminacyjny GAMSAT (The Graduate Medical School Admission Test) następuje na podstawie wyników punktowych egzaminu.
- Nabór na studia kandydatów, którzy nie wcześniej niż w 2022 roku złożyli z wynikiem pozytywnym test egzaminacyjny UKCAT (UK Clinical Aptitude Test) następuje na podstawie wyników punktowych egzaminu.
- Nabór na studia kandydatów, którzy nie wcześniej niż w 2022 roku złożyli z wynikiem pozytywnym test egzaminacyjny NEET (National Eligibility Cum Entrance Test) następuje na podstawie wyników punktowych egzaminu.
- Nabór na studia kandydatów, którzy nie wcześniej niż w 2022 roku złożyli z wynikiem pozytywnym egzamin wstępny/egzamin kompetencyjny realizowany przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie następuje na podstawie wyników punktowych egzaminu.