Wczytywanie strony...

  • #Ochrona środowiska

To studia, dzięki którym nauczysz się, jak dbać o naszą planetę i chronić środowisko. Coraz większa degradacja ekosystemów i rosnąca ekologiczna świadomość społeczeństwa wymagają zaangażowania specjalistów w ochronę Ziemi. Bądź jednym z nich! Zrozum procesy, które panują w przyrodzie i spraw, aby udział człowieka w środowisku był jak najmniej szkodliwy. Zdobądź wiedzę między innymi z zakresu nauk przyrodniczych, matematycznych, technicznych, rolniczych, leśnych, charakterystyki środowiska, gospodarki odpadami i rekultywacji terenów zdegradowanych oraz dowiedz się, jak stosować ją w duchu zrównoważonego rozwoju.

Zakres kształcenia na kierunku ochrona środowiska na UWM:

  • kształtowanie środowiska

Ochrona środowiska na UWM – i co dalej?

Po ukończeniu ochrony środowiska możesz pracować w:

  • laboratoriach badawczych i kontrolnych,
  • placówkach odpowiedzialnych za ochronę środowiska,
  • firmach przemysłowych i rolniczych,
  • placówkach służby zdrowia,
  • administracji.

 

OCHRONA ŚRODOWISKA

Forma studiów: stacjonarne

Poziom studiów: pierwszego stopnia, inżynierskie; 7 semestrów

Zakres: kształtowanie środowiska

 

Wydział Rolnictwa i Leśnictwa

89 523 33 16

 

Ogólne zasady kwalifikacji:

- nowa matura

Uwzględniane przedmioty (należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej)

1. Biologia

2. Chemia

3. Fizyka

4. Geografia

5. Język obcy nowożytny (jeden język, do wyboru przez kandydata)

6. Język polski

7. Matematyka

- stara matura

Uwzględniane przedmioty:

1. Biologia lub chemia

2. Geografia lub matematyka lub fizyka

3. Język polski lub język obcy nowożytny

- olimpiady

- matura międzynarodowa, europejska (IB,EB)

- matura zagraniczna

Nabór na studia kandydatów legitymujących się świadectwem dojrzałości uzyskanym za granicą, następuje na podstawie konkursu (rankingu) sumy punktów uzyskanych na świadectwie dojrzałości. Uwzględniane przedmioty (należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej)

1. Biologia

2. Chemia

3. Fizyka

4. Geografia

5. Język obcy nowożytny (jeden język, do wyboru przez kandydata)

6. Język polski

7. Matematyka

Punktacji przedmiotowej ze świadectwa dojrzałości w skali nieporównywalnej do zamieszczonych w zasadach matury zagranicznej, nie przelicza się. Oznacza to, że kandydat nie może być bezpośrednio kwalifikowany w konkursie świadectw dojrzałości, lecz: w ramach rekrutacji jednoczęściowej - zobowiązany jest przystąpić do egzaminu wstępnego ustnego z dwóch przedmiotów: biologia i (chemia lub matematyka).

Logo UWM - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

 

Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.