Wczytywanie strony...

  • #Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

Kierunek pedagogika szkolna i wczesnoszkolna możesz studiować w Filii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Ełku. Naucz się, jak kształcić najmłodsze umysły. Podczas studiów dowiesz się, jak efektywnie budować w dzieciach poczucie własnej wartości i uczyć podstaw, które są niezbędne do dalszego rozwoju. Udoskonalisz swoje umiejętności związane z animacją czasu najmłodszych, a dzięki zaangażowaniu i empatii będziesz zaszczepiać w maluchach piękną ciekawość świata. Dziel się z nimi swoją energią i miej wpływ na budowanie nowe pokolenia. Dzięki licznym praktykom zawodowym realizowanych w różnych placówkach, doskonale przygotujesz się do pełnienia ważnej roli z życiu maluchów.

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na UWM – i co dalej?

Po ukończeniu pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej możesz pracować:

  • jako nauczyciel w klasach I-III w szkole podstawowej,
  • w przedszkolach i innych placówkach edukacyjnych dla najmłodszych.
 

PEDAGOGIKA PRZEDSZKOLNA I WCZESNOSZKOLNA

Forma studiów: stacjonarne

Poziom studiów: jednolite studia magisterskie, 10 semestrów

 

 

Filia w Ełku

87 621 60 76

 

Ogólne zasady kwalifikacji:

- nowa matura

Uwzględniane przedmioty (należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej)

1. Biologia

2. Filozofia

3. Geografia

4. Historia

5. Język łaciński i kultura antyczna

6. Język obcy nowożytny (jeden język, do wyboru przez kandydata)

7. Język polski

8. Matematyka

9. Wiedza o społeczeństwie

- stara matura

Uwzględniane przedmioty:

1. Język polski

2. Język obcy nowożytny

3. Biologia lub filozofia lub geografia lub historia lub język łaciński lub matematyka lub wiedza o społeczeństwie

- olimpiady

- matura międzynarodowa, europejska (IB,EB)

- matura zagraniczna

Nabór na studia kandydatów legitymujących się świadectwem dojrzałości uzyskanym za granicą, następuje na podstawie konkursu (rankingu) sumy punktów uzyskanych na świadectwie dojrzałości. Uwzględniane przedmioty (należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej)

1. Biologia

2. Filozofia

3. Geografia

4. Historia

5. Język łaciński i kultura antyczna

6. Język obcy nowożytny (jeden język, do wyboru przez kandydata)

7. Język polski

8. Matematyka

9. Wiedza o społeczeństwie

Punktacji przedmiotowej ze świadectwa dojrzałości w skali nieporównywalnej do zamieszczonych w zasadach matury zagranicznej, nie przelicza się. Oznacza to, że kandydat nie może być bezpośrednio kwalifikowany w konkursie świadectw dojrzałości, lecz: w ramach rekrutacji jednoczęściowej obejmującej konkurs świadectw dojrzałości - zobowiązany jest przystąpić do egzaminu wstępnego ustnego z dwóch przedmiotów: geografia i (historia lub wiedza o społeczeństwie).

Logo UWM - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

 

Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.