Wczytywanie strony...

  • #Położnictwo

Naucz się zawodu, który pozwoli Ci pracować z kobietami w ciąży i w połogu oraz z ich rodzinami i noworodkami. Wiedza i praktyki pomogą Ci poznać problemy, które mogą pojawić się w ciąży, a także po jej zakończeniu. Nauczysz się między innymi jak zadbać o pacjentkę, monitorować ciążę fizjologiczną oraz płód za pomocą aparatury medycznej, a także przeprowadzić poród fizjologiczny. Dowiesz się, jak badać noworodki i monitorować przebieg okresu poporodowego, a także jak podejmować konieczne działania w sytuacjach nagłych, do czasu przybycia lekarza. Zdobędziesz również wiedzę z zakresu diagnostyki, leczenia i rehabilitacji, a także profilaktyki chorób kobiecych i patologii położniczych.

Położnictwo na UWM – i co dalej?

Po ukończeniu położnictwa możesz pracować:

  • w szpitalach i klinikach: w sali porodowej,
  • w oddziałach: położniczym, patologii ciąży, ginekologicznym, onkologii ginekologicznej, neonatologicznym, patologii noworodka,
  • na sali operacyjnej położniczo-ginekologicznej.
 

POŁOŻNICTWO

Forma studiów: stacjonarne

Poziom studiów: pierwszego stopnia, licencjackie, 6 semestrów

 

 

Szkoła Zdrowia Publicznego

89 523 44 24

 

Ogólne zasady kwalifikacji:

 

- nowa matura

Uwzględniane przedmioty (należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej)

1. Biologia

2. Chemia

3. Fizyka

4. Język obcy nowożytny

5. Matematyka

- stara matura

Uwzględniane przedmioty:

1. Biologia

2. Chemia lub matematyka lub fizyka

3. Język obcy nowożytny

- olimpiady

- matura międzynarodowa, europejska (IB,EB)

- matura zagraniczna

Nabór na studia kandydatów legitymujących się świadectwem dojrzałości uzyskanym za granicą, następuje na podstawie konkursu (rankingu) sumy punktów uzyskanych na świadectwie dojrzałości. Uwzględniane przedmioty (należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej)

1. Biologia

2. Chemia

3. Fizyka

4. Język obcy nowożytny

5. Matematyka

Punktacji przedmiotowej ze świadectwa dojrzałości w skali nieporównywalnej do zamieszczonych w zasadach matury zagranicznej, nie przelicza się. Oznacza to, że kandydat nie może być bezpośrednio kwalifikowany w konkursie świadectw dojrzałości, lecz: w ramach rekrutacji jednoczęściowej obejmującej konkurs świadectw dojrzałości - zobowiązany jest przystąpić do egzaminu wstępnego ustnego z dwóch przedmiotów: biologia i (chemia lub matematyka).

 

Logo UWM - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

 

Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.