Wczytywanie strony...

  • #Prawo

Chcesz zostać adwokatem, prokuratorem, sędzią, notariuszem lub radcą prawnym? Sięgnij po wiedzę z zakresu prawa, historii, filozofii i logiki. Podczas studiów będziesz uczestniczyć między innymi w zajęciach takich jak: prawo konstytucyjne, cywilne, karne, administracyjne, Unii Europejskiej, doktryny polityczno-prawne, kryminologia czy technika legislacyjna. Nauczysz się dyskutować, rozmawiać, spierać się i skutecznie stawać w obronie innych. Dowiesz się również, jak sprawnie dobierać i stosować argumenty, które pomogą Ci przekonywać innych do swoich racji. Zapewnij sobie prestiżowy i stabilny zawód, który przynosi ogromną satysfakcję zawodową i osobistą.

Prawo na UWM – i co dalej?

Po ukończeniu prawa możesz pracować:

  • jako sędzia, prokurator, adwokat, radca prawny, notariusz,
  • w instytucjach europejskich,
  • w administracji rządowej i samorządowej,
  • w działach prawnych firm państwowych i prywatnych.

 

 

PRAWO

Forma studiów:stacjonarne i niestacjonarne

Poziom studiów: pierwszego stopnia, jednolite magisterskie, 10 semestrów

 

Wydział Prawa i Administracji

89 524 65 71

 

Ogólne zasady kwalifikacji:

 

- nowa matura

Uwzględniane przedmioty (należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej)

1. Geografia

2. Historia

3. Język obcy nowożytny (jeden język, do wyboru przez kandydata)

4. Język polski

5. Matematyka

6. Wiedza o społeczeństwie

- stara matura

Uwzględniane przedmioty:

1. Historia lub wiedza o społeczeństwie

2. Geografia lub matematyka

3. Język polski lub język obcy nowożytny

- olimpiady

- matura międzynarodowa, europejska (IB,EB)

- matura zagraniczna

Nabór na studia kandydatów legitymujących się świadectwem dojrzałości uzyskanym za granicą, następuje na podstawie konkursu (rankingu) sumy punktów uzyskanych na świadectwie dojrzałości. Uwzględniane przedmioty (należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej)

1. Geografia

2. Historia

3. Język obcy nowożytny (jeden język, do wyboru przez kandydata)

4. Język polski

5. Matematyka

6. Wiedza o społeczeństwie

Punktacji przedmiotowej ze świadectwa dojrzałości w skali nieporównywalnej do zamieszczonych w zasadach matury zagranicznej, nie przelicza się. Oznacza to, że kandydat nie może być bezpośrednio kwalifikowany w konkursie świadectw dojrzałości, lecz: w ramach rekrutacji jednoczęściowej obejmującej konkurs świadectw dojrzałości - zobowiązany jest przystąpić do egzaminu wstępnego ustnego z dwóch przedmiotów: geografia i (historia lub wiedza o społeczeństwie).

Logo UWM - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

 

Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.