Wczytywanie strony...

  • #Ratownictwo medyczne

Przygotuj się do ratowania ludzkiego życia! Naucz się, jak samodzielnie wykonywać medyczne czynności ratunkowe, między innymi takie jak: ocena parametrów kardynalnych, odpowiednie ułożenie poszkodowanego stosowne do obrażeń, prowadzenie podstawowej i zaawansowanej resuscytacji krążeniowo-oddechowej zarówno u dorosłych, jak i dzieci. Po ukończeniu studiów będziesz wiedzieć, w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy bezprzyrządowej oraz z użyciem oprzyrządowania specjalistycznego w stanach zagrożenia życia. Dowiesz się także, jak prawidłowo oceniać stan zagrożenia życia w miejscu wypadku oraz dokonać wstępnej segregacji istotnej w udzielaniu pierwszej mocy przedlekarskiej. To umiejętności, które sprawią, że będziesz w stanie zapewnić bezpieczeństwo ofiarom i poszkodowanym.

Ratownictwo medyczne na UWM – i co dalej?

Po ukończeniu ratownictwa medycznego możesz pracować w:

  • Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych,
  • Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym,
  • wyjazdowych Pogotowia Ratunkowego,
  • innych jednostkach i formacjach ratowniczych pomocy doraźnej,
  • Izbie Przyjęć szpitala lub ambulatorium.
 

RATOWNICTWO MEDYCZNE

Forma studiów: stacjonarne 

Poziom studiów: pierwszego stopnia, licencjackie, 6 semestrów

 

 

Szkoła Zdrowia Publicznego

89 523 44 24

 

Ogólne zasady kwalifikacji:

- nowa matura

Uwzględniane przedmioty (należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej)

1. Biologia

2. Chemia

3. Fizyka

4. Język obcy nowożytny

5. Matematyka

- stara matura

Uwzględniane przedmioty:

1. Biologia

2. Chemia lub matematyka lub fizyka

3. Język obcy nowożytny

- olimpiady

- matura międzynarodowa, europejska (IB,EB)

- matura zagraniczna

Nabór na studia kandydatów legitymujących się świadectwem dojrzałości uzyskanym za granicą, następuje na podstawie konkursu (rankingu) sumy punktów uzyskanych na świadectwie dojrzałości. Uwzględniane przedmioty (należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej)

1. Biologia

2. Chemia

3. Fizyka

4. Język obcy nowożytny

5. Matematyka

Punktacji przedmiotowej ze świadectwa dojrzałości w skali nieporównywalnej do zamieszczonych w zasadach matury zagranicznej, nie przelicza się. Oznacza to, że kandydat nie może być bezpośrednio kwalifikowany w konkursie świadectw dojrzałości, lecz: w ramach rekrutacji jednoczęściowej obejmującej konkurs świadectw dojrzałości - zobowiązany jest przystąpić do egzaminu wstępnego ustnego z dwóch przedmiotów: biologia i (chemia lub matematyka).

Logo UWM - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

 

Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.