Studiując weterynarię, nauczysz się, jak leczyć małe i duże zwierzęta. Medycyna weterynaryjna to zbiór wiedzy, umiejętności i kompetencji, które są wymagane do wykonywania zawodu lekarza weterynarii. Jest to kompilacja nauk podstawowych i przedklinicznych, które dają absolwentom ogólną wiedzę na temat funkcjonowania organizmów żywych oraz nauk klinicznych, dostarczając szczegółowej wiedzy na temat chorób zwierząt, ich leczenia, zapobiegania chorobom. Dzięki praktyce zdobędziesz wiedzę o wykonywaniu podstawowych zabiegów chirurgicznych u poszczególnych gatunków zwierząt, a także uzyskasz wiedzę i umiejętności rozpoznawania, leczenia i zwalczania chorób zwierzęcych. W trakcie nauki będziesz uczestniczyć w wykładach, seminariach, kuratoriach klinicznych, ćwiczeniach (audytoryjnych, laboratoryjnych, klinicznych, sekcyjnych i terenowych) oraz w praktykach hodowlanych, klinicznych i sanitarnych. Kierunek ten od 2005 roku jest akredytowany przez Europejskie Stowarzyszenie Placówek Kształcenia Weterynaryjnego (EAEVE). Akredytacja potwierdza najwyższą jakość kształcenia, zgodną z wymogami UE.
Studia trwają 5,5 roku (11 semestrów) i są płatne – 21190zł /semestr
Weterynaria na UWM – i co dalej?
Po ukończeniu weterynarii możesz pracować w:
- klinikach weterynaryjnych,
- przemyśle farmaceutycznym,
- sektorze badawczym,
- instytucjach nadzoru,
- laboratoriach diagnostycznych,
- instytucjach zajmujących się hodowlą i chowem zwierząt,
- przemyśle spożywczym.
Zasady kwalifikacji
Przedmioty objęte postępowaniem kwalifikacyjnym:
- Biologia
- Chemia
- Fizyka
- Matematyka
Należy dokonać wyboru dwóch przedmiotów z przedstawionych powyżej.
Przedmioty objęte postępowaniem kwalifikacyjnym:
- Biologia
- Chemia albo matematyka albo fizyka
Kandydatów legitymujących się świadectwem dojrzałości uzyskanym za granicą, obowiązują egzaminy wstępne przeprowadzane w języku angielskim. Egzamin obejmuje terminologię z dwóch przedmiotów – należy dokonać wyboru z przedstawionych poniżej:
- biologia
- chemia
- fizyka
- matematyka
Egzaminy oceniane są w skali procentowej. Egzamin zostaje uznany za pozytywny w przypadku, gdy kandydat uzyska z obu przedmiotów wynik minimum 30%. Uzyskana średnia z wyników egzaminu jest wynikiem kwalifikującym kandydata.