Wczytywanie strony...

  • #Biogospodarka rybacka

To unikatowy kierunek przygotowujący do pracy w sektorach związanych z produkcją organizmów wodnych i bezpieczeństwem żywności, zrównoważoną gospodarką zasobami naturalnymi wód oraz ochroną środowiska i bioróżnorodności. Podczas studiów możesz doskonalić się z wybranego zakresu: hodowlanego lub ichtiologicznego. Kończąc studia na tym kierunku masz możliwość uzyskania dodatkowych uprawnień np. sternika łodzi motorowych, kierownika grupy połowowej, operatora dronów.

 

Biogospodarka rybacka na UWM – i co dalej?

Po ukończeniu kierunku biogospodarka rybacka możesz pracować:

  • w instytucjach administracji państwowej i samorządowej zajmujących się gospodarką rybacką, zarządzaniem dorzeczami, doradztwem rolniczym;
  • w organach zajmujących się ochroną środowiska i bioróżnorodności (regionalne dyrekcje ochrony środowiska, parki narodowe, krajobrazowe i rezerwaty przyrody oraz referaty ochrony środowiska);
  • jako manager/ichtiolog nadzorujący i koordynujący pracę farm, łowisk specjalnych, ośrodków zarybieniowych i wylęgarni ryb, a także zarządzający gospodarką rybacko-wędkarską na wodach otwartych;
  • jako właściciel/dzierżawca/użytkownik gospodarstwa rybackiego dowolnego typu (jeziorowe, stawowe, akwakulturowe);
  • jako przedstawiciel firm produkujących i sprzedających pasze, sprzęt do odłowówi przetwórstwa ryb, przedsiębiorstw importujących i eksportujących ryby oraz produkty pochodzenia zwierzęcego.
 

Biogospodarka rybacka

Forma studiów: stacjonarne

Poziom studiów: drugiego stopnia, magisterskie, 3 semestry

 

Wydział Bioinżynierii Zwierząt

89 523 34 05

Ogólne zasady kwalifikacji:

dyplom

dyplom zagraniczny

Logo UWM - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

 

Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.