Wczytywanie strony...

  • #Budownictwo

Nowoczesność, rozwój, przyszłość – wszystko to mieści w sobie budownictwo. Zostań inżynierem, twórz zachwycające oraz funkcjonalne obiekty budowalne i rozwijaj miasta. Studiując w Kortowie, poznasz najnowszą technologię i organizację budownictwa. Nauczysz się projektowania, wykonawstwa, remontów obiektów budowlanych, nadzorowania i zarządzania procesami budowlanymi, doboru i stosowania materiałów budowlanych, a także kierowania zarówno zespołami ludzi, jak i firmą budowlaną. Podczas studiów będziesz uczyć się w nowoczesnych laboratoriach, prowadzić ciekawe badania i uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę. Podczas studiów będziesz uczyć się w nowoczesnych laboratoriach, prowadzić ciekawe badania i uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę. Zgodnie z obowiązującą Ustawą Prawo Budowlane absolwenci studiów I stopnia na kierunku budownictwo, po odbyciu stosownych praktyk, możesz ubiegać się o uzyskanie uprawnień do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w zakresie kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń oraz projektowania w ograniczonym zakresie.

Budownictwo na UWM – i co dalej?

Po ukończeniu budownictwa możesz:

  • kierować robotami budowlanymi i projektować obiekty budowlane,
  • pracować w przemyśle związanym z materiałami budowlanymi, budownictwem i projektowaniem,
  • prowadzić własną firmę,
  • pracować w biurach projektowych, przedsiębiorstwach wykonawczych i remontowych,
  • pracować w jednostkach naukowo-badawczych i konsultingowych oraz innych jednostkach gospodarczych, administracyjnych i edukacyjnych.

 

Budownictwo

Tryb studiów: stacjonarne i niestacjonarne

Poziom studiów: pierwszego stopnia, inżynierskie, 7 semestrów

 

 

Wydział Geoinżynierii

89 523 37 75

 

Ogólne zasady kwalifikacji:

 

- nowa matura

Uwzględniane przedmioty (należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej)

1. Chemia

2. Fizyka

3. Geografia

4. Informatyka

5. Język obcy nowożytny

6. Matematyka

- stara matura

Uwzględniane przedmioty:

1. Fizyka lub chemia

2. Informatyka lub matematyka lub geografia

3. Język obcy nowożytny

- olimpiady

- matura międzynarodowa, europejska (IB,EB)

- matura zagraniczna

Nabór na studia kandydatów legitymujących się świadectwem dojrzałości uzyskanym za granicą, następuje na podstawie konkursu (rankingu) sumy punktów uzyskanych na świadectwie dojrzałości. Uwzględniane przedmioty (należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej)

1. Chemia

2. Fizyka

3. Geografia

4. Informatyka

5. Język obcy nowożytny

6. Matematyka

Punktacji przedmiotowej ze świadectwa dojrzałości w skali nieporównywalnej do zamieszczonych w zasadach matury zagranicznej, nie przelicza się. Oznacza to, że kandydat nie może być bezpośrednio kwalifikowany w konkursie świadectw dojrzałości, lecz: w ramach rekrutacji jednoczęściowej obejmującej konkurs świadectw dojrzałości - zobowiązany jest przystąpić do egzaminu wstępnego ustnego z dwóch przedmiotów: matematyka i fizyka.

Logo UWM - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

 

Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.