• #Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej

W trakcie trwania studiów drugiego stopnia student zdobywa wiedzę i umiejętności wykwalifikowanego muzyka, animatora kultury, specjalisty szeroko rozumianej edukacji muzycznej. Wśród przedmiotów kształcenia na studiach pierwszego stopnia znajdują się m.in. dyrygowanie, zespoły muzyczne, fortepian, II instrument, emisja głosu, kształcenie słuchu, harmonia, historia muzyki, chór, instrumentacja, animacja kultury muzycznej, metodyka edukacji muzycznej, edytory nutowe, propedeutyka aranżacji komputerowej, techniki pracy w studio, ruch sceniczny, praca z mikrofonem.

OBSZARY ZATRUDNIENIA:

• instytucje prowadzące działalność w zakresie upowszechniania kultury muzycznej,
  • placówki oświatowe: przedszkola (rytmika, zajęcia umuzykalniające), szkoły podstawowe, ponadpodstawowe (nauczyciel przedmiotów muzyka, wiedza o kulturze) oraz inne placówki publiczne i niepubliczne,
  • inne instytucje prowadzące działalność w zakresie edukacji muzycznej.

EDUKACJA ARTYSTYCZNA W ZAKRESIE SZTUKI MUZYCZNEJ

Forma studiów: stacjonarne

Poziom studiów: drugiego stopnia, magisterskie, 4 semestry

Zakres: edukacja muzyczna szkolna; muzyka estradowa