Wczytywanie strony...

  • #Ekonomia

Podczas studiów ekonomicznych drugiego stopnia możesz kształcić się w trzech różnych zakresach: ekonomia menedżerska i doradztwo biznesowe, e-handel i usługi oraz finanse, bankowość i ubezpieczenia. W czasie studiów zdobędziesz wiedzę o współczesnej gospodarce świata i Polski.  Dowiesz się, jak podejmować efektywne decyzje na rynku, zarówno jako przedsiębiorca, jak i konsument. Pogłębisz swoje kompetencje społeczne takie jak: praca przy wspólnych projektach, przygotowanie i prezentacja analiz ekonomicznych, a także podejmowanie dyskusji na tematy gospodarcze. Zrozumiesz również mechanizmy rynkowe, sferę finansów i rachunkowości oraz podstawy zarządzania i marketingu.

Zakres kształcenia na kierunku ekonomia II stopnia:

  • Ekonomia menedżerska i doradztwo biznesowe
  • E-handel i usługi
  • Finanse, bankowość i ubezpieczenia

Ekonomia drugiego stopnia na UWM – i co dalej?

Po ukończeniu ekonomii drugiego stopnia możesz pracować jako:

  • menedżer w firmie lub instytucji administracji publicznej,
  • kierownik w dziale związanym z analityką,
  • pracownik w instytucjach finansowych i jednostkach administracji gospodarczej,
  • doradca i konsultant.

Studia dualne z bankiem City Handlowym

(Oferta skierowana do studentów zakresu kształcenia ekonomia menedżerska i doradztwo finansowe)

Studia dualne to równoczesne studiowanie i odbywanie praktyki zawodowej w banku Citi Handlowym. Bank oferuje możliwość kształcenia się oraz zapewnia wynagrodzenie stosowne do zatrudnienia. Początkowo będzie to ćwierć etatu, a w drugim roku pół. Bank zobowiązuje się również do zatrudnienia studentów studiujących w tym systemie. Student studiów dualnych może również w pełni korzystać ze wszystkich benefitów pozapłacowych dostępnych pracownikom, np. ubezpieczeń, dostępu do lekarzy, zniżek w sklepach i punktach usługowych. Student zobowiązany do przepracowania w banku 2 lat.

 

 

Ekonomia - studia II stopnia

Forma studiów: stacjonarne i niestacjonarne

Poziom studiów: drugiego stopnia, magisterskie, 4 semestry

Zakres: ekonomia menedżerska i doradztwo biznesowe; e-handel i usługi; finanse, bankowość i ubezpieczenia

 

Wydział Nauk Ekonomicznych

89 523 44 46

 

Ogólne zasady kwalifikacji:

dyplom

dyplom zagraniczny

Logo UWM - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

 

Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.