• #Filologia polska

Co gwarantujemy? Ciekawe zajęcia prowadzone przez profesjonalną, doświadczoną i zaangażowaną kadrę. Nasi studenci mają do wyboru dwa zakresy kształcenia:

• nauczanie języka polskiego (kontynuacja studiów I stopnia),
  • edytorstwo tekstów.

Oferujemy pogłębienie i uzupełnienie dotychczas zdobytych kompetencji. Zróżnicowany program studiów pozwala poszerzyć wiedzę literaturoznawczą i językoznawczą, rozwinąć zarówno zdolności badawcze, jak i umiejętności praktyczne, w tym kreatywność tak ważną w pracy twórczej.

Gdzie może pracować magister filologii polskiej? Wszędzie tam, gdzie ważne jest wzorcowe posługiwanie się polszczyzną w mowie i piśmie, tworzenie i analiza różnego typu tekstów, czyli m.in. w szkołach, redakcjach gazet, stacjach radiowych i telewizyjnych, portalach internetowych, wydawnictwach, instytucjach kultury i agencjach reklamowych.

Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie oraz na naszym profilu na Facebooku.

FILOLOGIA POLSKA

Tryb studiów: stacjonarne

Forma studiów: drugiego stopnia, magisterskie, 4 semestry

Zakres: edytorstwo tekstów; nauczanie języka polskiego