Wczytywanie strony...

  • #Filologia polska

 

Co gwarantujemy? Ciekawe zajęcia prowadzone przez profesjonalną, doświadczoną i zaangażowaną kadrę. Nasi studenci mają do wyboru dwa zakresy kształcenia:

  • nauczanie języka polskiego (kontynuacja studiów I stopnia),
  • edytorstwo tekstów.

Oferujemy pogłębienie i uzupełnienie dotychczas zdobytych kompetencji. Zróżnicowany program studiów pozwala poszerzyć wiedzę literaturoznawczą i językoznawczą, rozwinąć zarówno zdolności badawcze, jak i umiejętności praktyczne, w tym kreatywność tak ważną w pracy twórczej.

Gdzie może pracować magister filologii polskiej? Wszędzie tam, gdzie ważne jest wzorcowe posługiwanie się polszczyzną w mowie i piśmie, tworzenie i analiza różnego typu tekstów, czyli m.in. w szkołach, redakcjach gazet, stacjach radiowych i telewizyjnych, portalach internetowych, wydawnictwach, instytucjach kultury i agencjach reklamowych.

Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie oraz na naszym profilu na Facebooku.

 

FILOLOGIA POLSKA

Tryb studiów: stacjonarne

Forma studiów: drugiego stopnia, magisterskie, 4 semestry

Zakres: edytorstwo tekstów; nauczanie języka polskiego

 

Wydział Humanistyczny

89 524 63 07

 

Ogólne zasady kwalifikacji:

dyplom

dyplom zagraniczny

Logo UWM - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

 

Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.