Wczytywanie strony...

  • #Geodezja i kartografia

Jesteś zainteresowany nowinkami technicznymi? Zastanawiasz się czasami jak pozyskuje się informacje o otaczającej nas przestrzeni i świecie? Widziałeś ludzi obsługujących drony, skanery laserowe, sondy głębokości, okulary do wirtualnej rzeczywistości, georadary i zastanawiałeś się w jakim zawodzie pracują? To geodeci, bo współcześnie geodezja to wciąż nauka o mierzeniu ziemi, ale z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Nie zastanawiaj się dłużej i wybierz kierunek GEODEZJA I KARTOGRAFIA. Oferujemy :

  • 3,5-letnie studia kończące się uzyskaniem tytułu inżyniera, które doskonale przygotowują do wykonywania zawodu zarówno geodety, jak i rzeczoznawcy majątkowego;
  • wiedzę z zakresu obsługi nowoczesnego sprzętu do pozyskiwania danych;
  • umiejętności przetwarzania, wizualizacji i interpretacji danych z wykorzystaniem narzędzi informatycznych;
  • możliwość korzystania z wyjazdów w ramach programu Erasmus do 26 państw partnerskich (60 uczelni) – m.in. Hiszpania, Włochy, Turcja, Norwegia, Portugalia, Finandia, Niemcy;
  • możliwość uczestnictwa w kołach naukowych pogłębiających twoje zainteresowania.

 

GEODEZJA I KARTOGRAFIA

Forma studiów: stacjonarne i niestacjonarne

Poziom studiów: pierwszego stopnia, inżynierskie, 7 semestrów

Zakres: geodezja i geoinformatyka*; geodezja i geoinformatyka (oferta w języku angielskim)*; geodezja i szacowanie nieruchomości

 

* Zakresy oferowane tylko na studiach stacjonarnych.

 

Wydział Geoinżynierii

89 523 39 75

 

Ogólne zasady kwalifikacji:

- nowa matura

Uwzględniane przedmioty (należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej)

1. Chemia

2. Fizyka

3. Geografia

4. Informatyka

5. Język obcy nowożytny

6. Matematyka

- stara matura

Uwzględniane przedmioty:

1. Fizyka lub chemia

2. Informatyka lub matematyka lub geografia

3. Język obcy nowożytny

- olimpiady

- matura międzynarodowa, europejska (IB,EB)

- matura zagraniczna

Nabór na studia kandydatów legitymujących się świadectwem dojrzałości uzyskanym za granicą, następuje na podstawie konkursu (rankingu) sumy punktów uzyskanych na świadectwie dojrzałości. Uwzględniane przedmioty (należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej)

1. Chemia

2. Fizyka

3. Geografia

4. Informatyka

5. Język obcy nowożytny

6. Matematyka

Punktacji przedmiotowej ze świadectwa dojrzałości w skali nieporównywalnej do zamieszczonych w zasadach matury zagranicznej, nie przelicza się. Oznacza to, że kandydat nie może być bezpośrednio kwalifikowany w konkursie świadectw dojrzałości, lecz: w ramach rekrutacji jednoczęściowej obejmującej konkurs świadectw dojrzałości - zobowiązany jest przystąpić do egzaminu wstępnego ustnego z dwóch przedmiotów: matematyka i fizyka.

Logo UWM - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

 

Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.