• #Geodezja i kartografia

Jesteś inżynierem i zastanawiasz się nad ukierunkowaniem swoich umiejętności? Zapraszamy na studia na kierunku GEODEZJA i KARTOGRAFIA i oferujemy:

• 3 semestralne studia kończące się uzyskaniem tytułu magistra inżyniera,  przygotowują do pracy w geodezji oraz w zawodach pokrewnych wykorzystujących geoinformacje;
  • naukę wyznaczania położenia obiektów oraz obsługi inżynierskiej metodami wykorzystującymi najnowsze technologie pomiarowe (drony, skanery laserowe, sondy, georadary);
  • wiedzę z zakresu zasad wizualizacji danych na mapach i innych opracowaniach, wykonywania i opracowywania danych pochodzących z pomiarów satelitarnych, fotogrametrycznych i teledetekcyjnych z wykorzystaniem narzędzi informatycznych;
  • możliwość korzystania z wyjazdów w ramach programu Erasmus;
  • możliwość uczestnictwa w kołach naukowych pogłębiających twoje zainteresowania.
  • przygotowanie do dalszego rozwoju i podjęcia badań a także działalności badawczo-rozwojowej w jednostkach naukowych rozwiązujących problemy z dziedziny nauk inżynieryjno-technicznych;
  • kontynuowanie nauki w szkole doktorskiej w dyscyplinie inżynieria lądowa i transport;

Oferujemy takie zakresy, jak: Geodezja Gospodarcza; Geodezja i Nawigacja Satelitarna; Kataster Nieruchomości; Geodezja inżynieryjna (tylko studia niestacjonarne); Geodezja i technologie informatyczne; Gospodarka nieruchomościami; Geodesy and Geoinformatics (w języku angielskim)

W 2019 roku Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego wyróżniła kierunek GEODEZJA I KARTOGRAFIA w zakresie: geodezji i geoinformatyki (studia II stopnia, anglojęzyczne) certyfikatem akredytacyjnym „ Studia z przyszłością”.

GEODEZJA I KARTOGRAFIA

Tryb studiów: stacjonarne i niestacjonarne

Forma studiów: magisterskie; 3 semestry

Zakres: geodezja i nawigacja satelitarna ( oferta w języku angielskim)*; geodezja gospodarcza*; geodezja i geoinformatyka ( oferta w języku angielskim)*; geodezja i nawigacja satelitarna*; geodezja i technologie informatyczne*; gospodarka nieruchomościami; kataster nieruchomości*; geodezja inżynieryjna**

* Zakres oferowany tylko na studiach stacjonarnych.

** Zakres kształcenia oferowany tylko na studiach niestacjonarnych.

Wydział Geoinżynierii

dyplom