• #Geodezja i kartografia

Studia na kierunku geodezja i kartografia pozwalają na uzyskanie wiedzy, umiejętności i kompetencji w obszarze nauk technicznych w dyscyplinie geodezja i kartografia. W planach studiów przewidziano realizację przedmiotów kształcenia ogólnego i podstawowego o charakterze teoretycznym i metodologicznym, kształcenia kierunkowego - profilujących sylwetkę przyszłego geodety (geodezja, kartografia, fotogrametria i teledetekcja, systemy informacji przestrzennej, gospodarka nieruchomościami) oraz kształcenia zawodowego - przygotowujących absolwenta do wykonywania specjalistycznych prac w zakresie geodezji, gospodarki nieruchomościami i wyceny nieruchomości. Poprzez realizację przedmiotów fakultatywnych zapewniamy studentom swobodę w organizowaniu własnego programu kształcenia. Plan studiów przewiduje praktykę zawodową realizowaną w przedsiębiorstwach i firmach wykonawstwa geodezyjnego oraz jednostkach samorządu terytorialnego.

W 2019 roku Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego wyróżniła kierunek GEODEZJA I KARTOGRAFIA w zakresie: geodezji i geoinformatyki ( studia II stopnia, anglojęzyczne) certyfikatem akredytacyjnym „ Studia z przyszłością”.

GEODEZJA I KARTOGRAFIA

Tryb studiów: stacjonarne i niestacjonarne

Forma studiów: magisterskie; 3 semestry

Zakres: geodezja i nawigacja satelitarna ( oferta w języku angielskim)*; geodezja gospodarcza*; geodezja i geoinformatyka ( oferta w języku angielskim)*; geodezja i nawigacja satelitarna*; geodezja i technologie informatyczne*; gospodarka nieruchomościami; kataster nieruchomości*; geodezja inżynieryjna**

* Zakres oferowany tylko na studiach stacjonarnych.

** Zakres kształcenia oferowany tylko na studiach niestacjonarnych.

Wydział Geoinżynierii

dyplom