Wczytywanie strony...

  • #Kryminologia

 

Fascynują Cię tematy związane z przestępczością i prawem karnym? Zapraszamy na kryminologię! Tu zdobędziesz wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, rozpoznawania przejawów przestępczości oraz zagrożeń, a przede wszystkim tworzenia sposobów ich zapobiegania. Podczas zajęć nauczysz się wykorzystywania narzędzi, które pomagają typować i zatrzymywać przestępców. Kryminologia to kierunek interdyscyplinarny, który łączy zagadnienia z prawa, psychologii, socjologii, psychiatrii i medycyny.

Kryminologia drugiego stopnia na UWM – i co dalej?

Po ukończeniu kryminologii drugiego stopnia możesz pracować w:

  • służbach tj. Policja, Straż Miejska, Służba Więzienna, Służba Celno-Skarbowa, Inspekcja Transportu Drogowego,
  • prywatnych firmach związanych z ochroną osób i mienia,
  • firmach detektywistycznych,
  • jednostkach zarządzania kryzysowego.

 

 

Kryminologia - II stopień

Forma studiów: stacjonarne i niestacjonarne

Poziom studiów: drugiego stopnia, magisterskie, 4 semestry

 

 

Wydział Prawa i Administracji

89 524 64 08

 

Ogólne zasady kwalifikacji:

dyplom

dyplom zagraniczny

 

Logo UWM - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

 

Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.