Lingwistyka w biznesie to interdyscyplinarny kierunek studiów realizowany we współpracy Wydziału Humanistycznego i Wydziału Nauk Ekonomicznych. Stanowi fuzję studiów lingwistycznych i ekonomicznych, co pozwala połączyć wysokie kompetencje językowe (angielski-niemiecki lub angielski-rosyjski) z wiedzą z zakresu praktyki gospodarczej i współpracy międzynarodowej. Absolwent studiów II stopnia jest wykwalifikowanym specjalistą, którego charakteryzuje zbliżona do rodzimej znajomość dwóch języków obcych połączona z wiedzą na temat procesów ekonomicznych i praktycznych aspektów funkcjonowania biznesu. Takie przygotowanie umożliwia mu podjęcie pracy w przedsiębiorstwach, instytucjach, jednostkach administracji publicznej zorientowanych na współpracę międzynarodową i kontakty zagraniczne. Pozwala także na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej lub/i kontynuację kształcenia w szkole doktorskiej albo w ramach studiów podyplomowych.

Zapraszamy na stronę kierunku:

LINGWISTYKA W BIZNESIE - Studia II stopnia

Forma studiów: stacjonarne