Wczytywanie strony...

  • #Matematyka

To kierunek, po którym specjaliści, oprócz podstawowej wiedzy matematycznej, posiadają znajomość modeli matematycznych stosowanych w finansach i ubezpieczeniach, umiejętności stosowania metod optymalizacyjnych i numerycznych w rozwiązywaniu problemów, potrafią posługiwać się narzędziami informatycznymi. 

Zakres kształcenia na kierunku matematyka II stopnia:

  • Modelowanie matematyczne i analiza danych
  • Nauczanie matematyki i informatyki

Matematyka drugiego stopnia na UWM – i co dalej?

Po ukończeniu matematyki drugiego stopnia możesz pracować:

  • w banku,
  • w firmach i instytucjach o profilach finansowych i ubezpieczeniowych,
  • jako nauczyciel/ka matematyki i informatyki w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (po ukończeniu studiów w zakresie nauczanie matematyki i informatyki)

 

MATEMATYKA

Forma studiów: stacjonarne

Poziom studiów: drugiego stopnia, magisterskie, 4 semestry

Zakres: nauczanie matematyki i informatyki, modelowanie matematyczne i analiza danych

 

Wydział Matematyki i Informatyki

89 524 61 30

 

 

Ogólne zasady kwalifikacji:

dyplom

dyplom zagraniczny

Logo UWM - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

 

Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.