Wczytywanie strony...

  • #Mechatronika

Studia prowadzone są w dziedzinie nauk technicznych, takich jak: budowa i eksploatacja maszyn, elektronika, informatyka, elektrotechnika, mechanika.

Absolwent zdobywa wiedzę z zakresu teorii maszyn i mechanizmów, programowania sterowników PLC, informatycznych środowisk naukowo-technicznym w mechatronice. Duży nacisk położony jest na sterowanie manipulatorów i robotów oraz na układy komunikacyjne w mechatronice.

Program studiów zawiera przedmioty,  takie jak technologie informacyjne w budowie maszyn, systemy pomiarowe i analiza sygnałów, elektronika, dynamika układów mechatronicznych, systemy inteligentnego budynku, roboty autonomiczne.

Absolwent jest przygotowany do pracy w biurach konstrukcyjnych i prototypowych, w przedsiębiorstwach wyposażonych w nowoczesne technologie PLC, w jednostkach projektowych, badawczo-rozwojowych, przedsiębiorstwach zaplecza infrastruktury. 

 

MECHATRONIKA

Forma studiów: stacjonarne

Poziom studiów: drugiego stopnia, magisterskie, 3 semestry

 

 

Wydział Nauk Technicznych

89 523 36 23

 

Ogólne zasady kwalifikacji:

dyplom

dyplom zagraniczny

Logo UWM - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

 

Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.