Wczytywanie strony...

  • #Nauki o rodzinie

To studia, dzięki którym nauczysz się, w jaki sposób budować szczęśliwą rodzinę oraz dowiesz się, jak przekazywać tę wiedzę innym. Dzięki uzyskanym umiejętnościom będziesz doskonałym wsparciem rodzin, które potrzebują wskazówek w drodze do tworzenia lepszej jakości życia, a także zyskasz narzędzia, które pomogą im w pokonywaniu trudności w najbliższym otoczeniu. Dzięki zdobytej wiedzy będziesz mieć możliwość współtworzenia prorodzinnej polityki naszego regionu i kraju oraz umiejętnie korzystać z dostępnych programów prorodzinnych. Przy okazji poznasz ludzi, którzy cenią takie same wartości jak Ty.

Nauka o rodzinie na UWM – i co dalej?

Po ukończeniu nauki o rodzinie możesz pracować jako:

  • asystent, mediator rodzinny,
  • doradca i konsultant w poradniach małżeńskich lub rodzinnych,
  • pracownik instytucji profilaktyki społecznej,
  • kurator społeczny.

 

NAUKI O RODZINIE

Forma studiów: stacjonarne

Poziom studiów: pierwszego stopnia, licencjackie, 6 semestrów

Zakres: mediacja rodzinna; coaching i tutoring rodzinny

 

Wydział Teologii

89 523 89 46

 

Ogólne zasady kwalifikacji:

 

- nowa matura

Uwzględniane przedmioty (należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej)

1. Filozofia

2. Geografia

3. Historia

4. Język obcy nowożytny (jeden język, do wyboru przez kandydata)

5. Język polski

6. Język łaciński

7. Matematyka

8. Wiedza o społeczeństwie

- stara matura

Uwzględniane przedmioty:

1. Historia lub wiedza o społeczeństwie lub filozofia lub język łaciński

2. Geografia lub matematyka

3. Język polski lub język obcy nowożytny

- olimpiady

- matura międzynarodowa, europejska (IB,EB)

- matura zagraniczna

Nabór na studia kandydatów legitymujących się świadectwem dojrzałości uzyskanym za granicą, następuje na podstawie konkursu (rankingu) sumy punktów uzyskanych na świadectwie dojrzałości. Uwzględniane przedmioty (należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej)

1. Filozofia

2. Geografia

3. Historia

4. Język obcy nowożytny (jeden język, do wyboru przez kandydata)

5. Język polski

6. Język łaciński

7. Matematyka

8. Wiedza o społeczeństwie

Punktacji przedmiotowej ze świadectwa dojrzałości w skali nieporównywalnej do zamieszczonych w zasadach matury zagranicznej, nie przelicza się. Oznacza to, że kandydat nie może być bezpośrednio kwalifikowany w konkursie świadectw dojrzałości, lecz: w ramach rekrutacji jednoczęściowej obejmującej konkurs świadectw dojrzałości - zobowiązany jest przystąpić do egzaminu wstępnego ustnego z dwóch przedmiotów: geografia i (historia lub wiedza o społeczeństwie).

 

Logo UWM - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

 

Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.