Wczytywanie strony...

  • #Pielęgniarstwo

Na pielęgniarstwie drugiego stopnia pogłębisz swoją wiedzę z zakresu nauk medycznych oraz nauk o zdrowiu. Zdobędziesz kwalifikacje niezbędne do samodzielnego wykonywania zawodu, zgodnie z zasadami etyki ogólnej i zawodowej oraz holistycznego podejścia do pacjenta. Nauczysz się wysokiego poziomu opieki nad człowiekiem zdrowym i chorym w zakresie świadczeń zapobiegawczych, diagnostycznych, leczniczych i rehabilitacyjnych. Studia pomagają w rozwijaniu umiejętności dotyczącej korzystania z aktualnej wiedzy dla zapewnienia bezpieczeństwa, udzielania świadczeń w zakresie promowania, zachowania zdrowia i zapobiegania chorobom, a także inicjowania i wspierania działania społeczności lokalnej na rzecz zdrowia.

Pielęgniarstwo drugiego stopnia na UWM – i co dalej?

Po ukończeniu pielęgniarstwa drugiego stopnia możesz pracować w:

  • publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, np. w szpitalach,
  • zakładach podstawowej opieki zdrowotnej,
  • zakładach pielęgnacyjno-opiekuńczych,
  • ośrodkach opieki paliatywno-hospicyjnej,
  • domach pomocy społecznej oraz placówkach świadczących opiekę nad ludźmi w podeszłym wieku,
  • administracji państwowej i samorządowej oraz w szkolnictwie.

 

PIELĘGNIARSTWO

Forma studiów: stacjonarne

Poziom studiów: drugiego stopnia, magisterskie, 4 semestry

 

 

Szkoła Zdrowia Publicznego

89 523 44 24

 

Ogólne zasady kwalifikacji:

dyplom

dyplom zagraniczny

Logo UWM - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

 

Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.