Wczytywanie strony...

  • #Politologia i stosunki międzynarodowe

Studiowanie politologii i stosunków międzynarodowych II stopnia pozwoli Ci lepiej zrozumieć świat polityki, procesy, które w nim zachodzą oraz aktualne problemy i konflikty międzynarodowe. Poznasz kontekst historyczny, prawny i ekonomiczny współczesnej sceny politycznej, a także zrozumiesz dynamikę przemian stosunków międzynarodowych. Program studiów obejmuje przedmioty o charakterze politologicznym oraz w zakresie stosunków międzynarodowych związane z poznaniem podstawowych instytucji politycznych i państwowych na poziomie krajowym oraz międzynarodowym, systemów politycznych, marketingu i przywództwa, stosunków międzynarodowych, zasad funkcjonowania samorządu terytorialnego oraz administracji publicznej. W trakcie studiów przewidziano praktykę zawodową w instytucjach administracji państwowej i samorządowej, organizacjach społecznych i gospodarczych, służbach i instytucjach zajmujących się stosunkami międzynarodowymi.

Politologia i stosunki międzynarodowe drugiego stopnia na UWM – i co dalej?

Po ukończeniu politologii i stosunków międzynarodowych drugiego stopnia możesz pracować w:

  • urzędach i instytucjach publicznych (państwowych i samorządowych),
  • partiach politycznych i sztabach wyborczych,
  • służbach państwowych,
  • agencjach public relations oraz think-tankach,
  • mass mediach (prasa, radio, telewizja, Internet),
  • instytucjach międzynarodowych (np. Unia Europejska, ONZ),
  • przedsiębiorstwach międzynarodowych związanych z obrotem międzynarodowym,
  • szkołach (po dodatkowym nabyciu uprawnień nauczycielskich).

 

Politologia i stosunki miedzynarodowe

Forma studiów: stacjonarne

Poziom studiów: drugiego stopnia, magisterskie, 4 semestry

 

 

Wydział Nauk Społecznych

89 524 62 88

 

Ogólne zasady kwalifikacji:

dyplom

dyplom zagraniczny

Logo UWM - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

 

Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.