Wczytywanie strony...

  • #Rolnictwo

Podczas studiów drugiego stopnia na kierunku rolnictwo możesz rozwinąć swoje kompetencje i wiedzę z jednego, wybranego zakresu tematycznego: ochrona roślin lub zarządzanie produkcją. Przyszłością rolnictwa, pod kątem bezpieczeństwa środowiska i przyszłego konsumenta, jest ochrona roślin. W czasie nauki dowiesz się, jak budować środowisko rolnicze tak, aby produkować wysokiej jakości, bezpieczną żywność, nauczysz się podejmować decyzje dotyczące produkcji roślinnej oraz stosować środki ochrony roślin. Drugi zakres tematyczny, w jakim możesz się kształcić, to zarządzanie produkcją. Kierunek łączy kompetencje inżynierskie z zakresu technologii produkcji roślinnej (agrotechnologii) z umiejętnościami menedżerskimi. Powstał w wyniku zmian społecznych i gospodarczych, które wymagają od pracowników realizacji zadań związanych z racjonalizacją produkcji z uwzględnieniem coraz większych wymagań społecznych i ekologicznych. W programie studiów ujęte zostały zagadnienia dotyczące aspektów zarządzania produkcją rolniczą, zarządzania zespołami oraz innowacyjnych technik i metod zarządzania produkcją.

Rolnictwo drugiego stopnia na UWM – i co dalej?

Po ukończeniu rolnictwa drugiego stopnia możesz pracować:

  • w firmach związanych z produkcją roślinną, zarówno jako producent, doradca, jak i pracownik instytucji związanych z rolnictwem,
  • jako specjalista od zarządzania i zarządzania produkcją w firmach handlowych, doradczych, a także jednostkach państwowych, w których przydatna jest rolnicza wiedza techniczna i ekonomiczna.

 

ROLNICTWO

Forma studiów: stacjonarne i niestacjonarne

Poziom studiów: drugiego stopnia, magisterskie, 3 semestry

Zakres: zarządzanie produkcją; zarządzanie produkcją ( oferta w języku angielskim)*; ochrona roślin

*zakres oferowany tylko na studiach stacjonarnych

 

Wydział Rolnictwa i Leśnictwa

89 523 33 16

 

 

Ogólne zasady kwalifikacji:

dyplom

dyplom zagraniczny

Logo UWM - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

 

Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.