Wczytywanie strony...

  • #Rolnictwo

Student zakresu kształcenia (specjalności) ochrona roślin przygotowuje się do pracy w produkcji roślinnej, zarówno jako producent, doradca, jak i pracownik instytucji związanych z rolnictwem. Program studiów zawiera szerokie spektrum zagadnień dotyczących agrofagów, roli jaką pełnią w agrocenozach, strat przez nie powodowanych, metod i narzędzi służących do ich monitorowania oraz diagnostyki. Dużo miejsca poświęcono przeglądowi współczesnych metod ochrony roślin. Uzupełnieniem programu są elementy dotyczące podstaw ekonomiki ochrony roślin. Ten zakres kształcenia (specjalność), ma duże znaczenie dla przyszłości rolnictwa, a przede wszystkim jego bezpieczeństwa dla środowiska i przyszłego konsumenta. Celem nadrzędnym w procesie edukacji jest przygotowanie absolwenta, który potrafi budować środowisko rolnicze tak, aby produkować wysokiej jakości, bezpieczną żywność. Wiedza, kompetencje i umiejętności zdobyte w czasie studiów pozwalają na podejmowanie trafnych decyzji dotyczących produkcji roślinnej oraz stosowania środków ochrony roślin.

Zarządzanie produkcją to interdyscyplinarny kierunek łączący kompetencje inżynierskie z zakresu technologii produkcji roślinnej (agrotechnologii) z umiejętnościami menedżerskimi. Powstał w wyniku zmian społecznych i gospodarczych, które wymagają od pracowników realizacji zadań związanych z racjonalizacją produkcji z uwzględnieniem coraz większych wymagań społecznych i ekologicznych. W programie studiów ujęte zostały zagadnienia dotyczące aspektów zarządzania produkcją rolniczą, zarządzania zespołami oraz innowacyjnych technik i metod zarządzania produkcją. Przedmioty prowadzone są przez wykwalifikowanych pracowników posiadających wieloletnie doświadczenie naukowe i praktyczne. Szczególny nacisk kładziony jest na zajęcia praktyczne i formy aktywizujące studentów.

Uzyskane kompetencje umożliwią absolwentom zdobycie pracy w podmiotach, które zatrudniają specjalistów od zarządzania i zarządzania produkcją. Dotyczy to firm handlowych, doradczych, a także jednostek państwowych, w których przydatna jest rolnicza wiedza techniczna i ekonomiczna. Zdobyta wiedza i umiejętności pozwolą na wzmocnienie prowadzonej lub uruchamianej własnej działalności rolniczej.

 

ROLNICTWO

Forma studiów: stacjonarne i niestacjonarne

Poziom studiów: drugiego stopnia, magisterskie, 3 semestry

Zakres: zarządzanie produkcją; zarządzanie produkcją ( oferta w języku angielskim)*; ochrona roślin

*zakres oferowany tylko na studiach stacjonarnych

 

Wydział Rolnictwa i Leśnictwa

89 523 33 16

 

 

Ogólne zasady kwalifikacji:

dyplom

dyplom zagraniczny

Logo UWM - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

 

Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.