- Odkryj UWM
Wsparcie i rozwój studentów
RADIO UWMFM
Poznaj UWM
- Studia podyplomowe
- Co? Jak? Kiedy?
Wczytywanie strony...
Poznaj świat, zrozum zachodzące w nim zmiany i dowiedz się, jakie występują zależności, między różnymi procesami społecznymi. Socjologia to kierunek, który rozwinie Twoją ciekawość świata i otworzy Cię na ludzi. Dzięki narzędziom i metodom badawczym zdobędziesz wiedzę o społeczeństwie, którego jesteś częścią, a także wykształcisz w sobie umiejętność skutecznego komunikowania się. Przedmioty na kierunku socjologia mają charakter zarówno teoretyczny (np. socjologia kultury, socjologia konfliktów społecznych), jak i praktyczny, nastawiony na umiejętności związane z prowadzaniem badań społecznych (np.: metody badań społecznych, przygotowanie i realizacja projektu badawczego, zarządzanie projektem, analiza danych ilościowych, analiza danych jakościowych) i na „miękkie” kompetencje społeczne (np. trening umiejętności interpersonalnych, public relations). Doświadczenie zawodowe zdobędziesz dzięki uczestniczeniu w badaniach terenowych oraz podczas praktyk w administracji państwowej, samorządowej, organizacjach społecznych i gospodarczych, a w szczególności w firmach z branży medialnej. Socjologia na UWM – i co dalej? Po ukończeniu socjologii możesz pracować w:
|
SOCJOLOGIA Forma studiów: stacjonarne i niestacjonarne Poziom studiów: pierwszego stopnia, licencjackie, 6 semestrów |
Ogólne zasady kwalifikacji:
Uwzględniane przedmioty (należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej) 1. Filozofia 2. Geografia 3. Historia 4. Język łaciński i kultura antyczna 5. Język obcy nowożytny (jeden język, do wyboru przez kandydata) 6. Język polski 7. Matematyka 8. Wiedza o społeczeństwie Uwzględniane przedmioty: 1. Język nowożytny 2. Język polski 3. Filozofia lub geografia lub historia lub język łaciński lub matematyka lub wiedza o społeczeństwie - matura międzynarodowa, europejska (IB,EB) Nabór na studia kandydatów legitymujących się świadectwem dojrzałości uzyskanym za granicą, następuje na podstawie konkursu (rankingu) sumy punktów uzyskanych na świadectwie dojrzałości. Uwzględniane przedmioty (należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej) 1. Filozofia 2. Geografia 3. Historia 4. Język łaciński i kultura antyczna 5. Język obcy nowożytny (jeden język, do wyboru przez kandydata) 6. Język polski 7. Matematyka 8. Wiedza o społeczeństwie Punktacji przedmiotowej ze świadectwa dojrzałości w skali nieporównywalnej do zamieszczonych w zasadach matury zagranicznej, nie przelicza się. Oznacza to, że kandydat nie może być bezpośrednio kwalifikowany w konkursie świadectw dojrzałości, lecz: w ramach rekrutacji jednoczęściowej obejmującej konkurs świadectw dojrzałości - zobowiązany jest przystąpić do egzaminu wstępnego ustnego z dwóch przedmiotów: geografia i (historia lub wiedza o społeczeństwie).
Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.