- Odkryj UWM
Wsparcie i rozwój studentów
RADIO UWMFM
Poznaj UWM
- Studia podyplomowe
- Co? Jak? Kiedy?
CO?
Kiedy?
Nie czekaj! Wybierz UWM
- Informator ECTS
Wczytywanie strony...
Wybierz kierunek Technologia żywności i żywienie człowieka, jeśli interesuje Cię specjalistyczna wiedza z zakresu przechowywania, przetwarzania, utrwalania i kształtowania bezpieczeństwa oraz właściwości funkcjonalnych żywności. Studia na kierunku przygotują Cię do pracy na stanowiskach inżynierskich oraz kierowniczych w przedsiębiorstwach przetwórstwa spożywczego, w zakładach zajmujących się pozyskiwaniem, przechowywaniem i dystrybucją żywności oraz żywieniem człowieka. Tu zdobędziesz umiejętności organizowania produkcji włącznie z doborem maszyn i urządzeń oraz przeprowadzania jej ekonomicznej kalkulacji. |
TECHNOLOGIA ŻYWNOŚCI I ŻYWIENIE CZŁOWIEKA Forma studiów: stacjonarne i niestacjonarne Poziom studiów: pierwszego stopnia, inżynierskie, 7 semestrów Zakres: bezpieczeństwo żywności*; technologia mięsa*, technologia produktów roślinnych*, żywienie człowieka*; technologia mleczarska*; technologia mleczarska* ( oferta w języku angielskim); technologia żywności i żywienie człowieka** * Zakresy oferowane na studiach stacjonarnych. ** Zakres oferowany na studiach niestacjonarnych. |
Ogólne zasady kwalifikacji:
Uwzględniane przedmioty (należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej) 1. Biologia 2. Chemia 3. Fizyka 4. Język obcy nowożytny (jeden język, do wyboru przez kandydata) 5. Geografia 6. Matematyka Uwzględniane przedmioty: 1. Biologia lub chemia 2. Fizyka lub matematyka lub geografia 3. Język obcy nowożytny - matura międzynarodowa, europejska (IB,EB) Nabór na studia kandydatów legitymujących się świadectwem dojrzałości uzyskanym za granicą, następuje na podstawie konkursu (rankingu) sumy punktów uzyskanych na świadectwie dojrzałości. Uwzględniane przedmioty (należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej) 1. Biologia 2. Chemia 3. Fizyka 4. Język obcy nowożytny (jeden język, do wyboru przez kandydata) 5. Geografia 6. Matematyka Punktacji przedmiotowej ze świadectwa dojrzałości w skali nieporównywalnej do zamieszczonych w zasadach matury zagranicznej, nie przelicza się. Oznacza to, że kandydat nie może być bezpośrednio kwalifikowany w konkursie świadectw dojrzałości, lecz: w ramach rekrutacji jednoczęściowej obejmującej konkurs świadectw dojrzałości - zobowiązany jest przystąpić do egzaminu wstępnego ustnego z dwóch przedmiotów: biologia i (chemia lub matematyka).
Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.