Wczytywanie strony...

  • #Turystyka i rekreacja

Jesteś tutaj

Praca w branży turystycznej oraz przemyśle czasu wolnego to emocje, kreatywność, podążanie za zainteresowaniami i marzeniami. TO PASJA NA CAŁE ŻYCIE!

Oferujemy:

  • trzyletnie studia licencjackie, które umożliwiają zdobycie kwalifikacji zawodowych i rozwinięcie wielu zainteresowań, m.in. w zakresie: geografii turystycznej, aktywności rekreacyjnej i sportu, ochrony środowiska czy zarządzania turystyką;
  • możliwość spędzenia części studiów za granicą! W ramach programu Erasmus+ możesz wyjechać do Hiszpanii, Portugalii czy Chorwacji. Po naszych studiach możesz założyć firmę lub znaleźć zatrudnienie w instytucjach takich jak np.: biura podróży, hotele, agencje eventowe, ośrodki sportowe. Możesz zostać przewodnikiem, pilotem wycieczek lub pracować jako instruktor niezliczonych form rekreacji.

Więcej informacji o kierunku znajdziesz na naszej stronie

 

Turystyka i rekreacja

Tryb studiów: stacjonarne

Poziom studiów: pierwszego stopnia, licencjackie, 6 semestrów

 

 

Wydział Geoinżynierii

89 523 34 21

 

Ogólne zasady kwalifikacji:

 

- nowa matura

Uwzględniane przedmioty (należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej)

1. Biologia

2. Geografia

3. Historia

4. Język obcy nowożytny

5. Język polski

6. Matematyka

7. Wiedza o społeczeństwie

- stara matura

Uwzględniane przedmioty:

1. Historia lub wiedza o społeczeństwie

2. Geografia lub matematyka

3. Język polski lub język obcy nowożytny

- olimpiady

- matura międzynarodowa, europejska (IB,EB)

- matura zagraniczna

Nabór na studia kandydatów legitymujących się świadectwem dojrzałości uzyskanym za granicą, następuje na podstawie konkursu (rankingu) sumy punktów uzyskanych na świadectwie dojrzałości. Uwzględniane przedmioty (należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej)

1. Biologia

2. Geografia

3. Historia

4. Język obcy nowożytny

5. Język polski

6. Matematyka

7. Wiedza o społeczeństwie

Punktacji przedmiotowej ze świadectwa dojrzałości w skali nieporównywalnej do zamieszczonych w zasadach matury zagranicznej, nie przelicza się. Oznacza to, że kandydat nie może być bezpośrednio kwalifikowany w konkursie świadectw dojrzałości, lecz: w ramach rekrutacji jednoczęściowej obejmującej konkurs świadectw dojrzałości - zobowiązany jest przystąpić do egzaminu wstępnego ustnego z dwóch przedmiotów: geografia i (historia lub wiedza o społeczeństwie).

 

Logo UWM - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

 

Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.