Wczytywanie strony...

  • #Turystyka i rekreacja

Buduj przyjemne wspomnienia osób, które swój wolny czas wiążą z wypoczynkiem. Zarażaj innych swoją pasją do podróżowania i ciekawością świata. Naucz się, jak kreatywnie i zgodnie z potrzebami zainteresowanych osób organizować wyjazdy i pobyty w różnych stronach kraju i świata. Zdobądź wiedzę z geografii, krajoznawstwa, historii, historii sztuki, a nawet fizjologii człowieka. Pracuj w branży, w której ceniona jest kreatywność i podążanie za marzeniami.

Turystyka i rekreacja na UWM – i co dalej?

Po ukończeniu turystyka i rekreacja możesz pracować:

  • jako przewodnik turystyczny stacjonarny i rezydent,
  • w biurach podróży, hotelach, ośrodkach wypoczynkowych i innych placówkach turystycznych,
  • w organizacjach społecznych,
  • w miejscach związanych z rekreacją.

 

Turystyka i rekreacja

Tryb studiów: stacjonarne

Poziom studiów: pierwszego stopnia, licencjackie, 6 semestrów

 

 

Wydział Geoinżynierii

89 523 34 21

 

Ogólne zasady kwalifikacji:

 

- nowa matura

Uwzględniane przedmioty (należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej)

1. Biologia

2. Geografia

3. Historia

4. Język obcy nowożytny

5. Język polski

6. Matematyka

7. Wiedza o społeczeństwie

- stara matura

Uwzględniane przedmioty:

1. Historia lub wiedza o społeczeństwie

2. Geografia lub matematyka

3. Język polski lub język obcy nowożytny

- olimpiady

- matura międzynarodowa, europejska (IB,EB)

- matura zagraniczna

Nabór na studia kandydatów legitymujących się świadectwem dojrzałości uzyskanym za granicą, następuje na podstawie konkursu (rankingu) sumy punktów uzyskanych na świadectwie dojrzałości. Uwzględniane przedmioty (należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej)

1. Biologia

2. Geografia

3. Historia

4. Język obcy nowożytny

5. Język polski

6. Matematyka

7. Wiedza o społeczeństwie

Punktacji przedmiotowej ze świadectwa dojrzałości w skali nieporównywalnej do zamieszczonych w zasadach matury zagranicznej, nie przelicza się. Oznacza to, że kandydat nie może być bezpośrednio kwalifikowany w konkursie świadectw dojrzałości, lecz: w ramach rekrutacji jednoczęściowej obejmującej konkurs świadectw dojrzałości - zobowiązany jest przystąpić do egzaminu wstępnego ustnego z dwóch przedmiotów: geografia i (historia lub wiedza o społeczeństwie).

 

Logo UWM - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

 

Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.