• #Architektura krajobrazu

Program studiów zawiera treści programowe prowadzące do nabycia umiejętności wykonywania zadań badawczych, projektowych i realizacyjnych w zakresie kształtowania krajobrazu w skali regionu, a także w skali lokalnej, z uwzględnieniem obszarów chronionych oraz historycznych i współczesnych układów urbanistycznych i ruralistycznych. Studia przygotowują do podjęcia pracy w jednostkach opracowujących projekty zagospodarowania obiektów architektury krajobrazu, organach administracji rządowej i samorządowej, instytucjach opracowujących strategie, studia i plany zagospodarowania przestrzennego, projekty urbanistyczne i ruralistyczne, a także w instytucjach zajmujących się poradnictwem i upowszechnianiem wiedzy z zakresu ochrony i kształtowania krajobrazu.

ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU

Forma studiów: stacjonarne

Poziom studiów: drugiego stopnia, magisterskie, 3 semestry

Zakres: kształtowanie i ochrona krajobrazu