Wczytywanie strony...

  • #Architektura krajobrazu

To kierunek, na którym zdobędziesz wiedzę oraz umiejętności związane z planowaniem i projektowaniem przestrzeni oraz krajobrazu. Nauczysz się wykonywania zadań badawczych, projektowych i realizacyjnych w zakresie kształtowania krajobrazu w skali regionu, a także w skali lokalnej, z uwzględnieniem obszarów chronionych oraz historycznych i współczesnych układów urbanistycznych i ruralistycznych. Dzięki połączeniu dyscyplin przyrodniczych, technicznych, rolniczych i sztuk pięknych zyskasz doskonałe przygotowanie do tworzenia funkcjonalnej i estetycznej przestrzeni. 

Architektura krajobrazu drugiego stopnia na UWM – i co dalej?

Po ukończeniu architektury krajobrazu drugiego stopnia możesz:

  • prowadzić lub zarządzać jednostkami zajmującymi się projektowaniem, budową i pielęgnowaniem obiektów architektury krajobrazu,
  • budować i pielęgnować obiekty architektury krajobrazu i elementów ich wyposażenia,
  • kierować i nadzorować roboty realizacyjne i pielęgnacyjne,
  • pracować w administracji, firmach związanych z planowaniem przestrzennym, zarządach parków narodowych i krajobrazowych czy też w różnego rodzaju ośrodkach naukowo-badawczych.

 

ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU

Forma studiów: stacjonarne

Poziom studiów: drugiego stopnia, magisterskie, 3 semestry

Zakres: kształtowanie i ochrona krajobrazu

 

Wydział Rolnictwa i Leśnictwa

89 523 33 16

 

Ogólne zasady kwalifikacji:

 

Ogólne zasady kwalifikacji:

dyplom

dyplom zagraniczny

Logo UWM - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

 

Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.