Wczytywanie strony...

  • #Biotechnologia

Studiując biotechnologię, uzyskasz tytuł zawodowy magistra inżyniera. Poznasz uregulowania prawne obowiązujące w biotechnologii. Pogłębisz wiedzę teoretyczną i praktyczną pozwalającą na opis i wyjaśnianie procesów biotechnologicznych. Zdobędziesz umiejętność prowadzenia prac badawczych z użyciem materiału biologicznego oraz obsługi aparatury badawczej i urządzeń technologicznych. Poznasz ekologiczne i prawne ujęcie biotechnologii, aspekty ekonomiczne, organizacyjne i związane z funkcjonowaniem przedsiębiorstw biotechnologicznych. Wydział Biologii i Biotechnologii UWM w Olsztynie jest jednym z nielicznych w kraju wydziałów biologicznych, który uzyskał ocenę wyróżniającą przyznaną przez Polska Komisję Akredytacyjną.

Biotechnologia drugiego stopnia na UWM – i co dalej?

Po ukończeniu biotechnologii drugiego stopnia możesz pracować w:

  • laboratoriach wykorzystujących materiał biologiczny,
  • laboratoriach naukowo-badawczych, diagnostycznych, kontroli żywności, laboratoriach kryminalistycznych, służby zdrowia,
  • stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

 

BIOTECHNOLOGIA

Forma studiów: stacjonarne

Poziom studiów: drugiego stopnia, magisterskie, 3 semestry

Zakres: biotechnologia farmaceutyczna; biotechnologia przemysłowa; biotechnologia molekularna

 

Wydział Biologii i Biotechnologii

89 523 44 48

 

Ogólne zasady kwalifikacji:

dyplom

dyplom zagraniczny

Logo UWM - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

 

Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.