Wczytywanie strony...

  • #Biotechnologia

Studiując biotechnologię uzyskasz tytuł zawodowy magistra inżyniera.  Poznasz uregulowania prawne obowiązujące w biotechnologii. Pogłębisz wiedzę teoretyczną i praktyczną pozwalającą na opis i wyjaśnianie procesów biotechnologicznych. Pozyskasz umiejętność prowadzenia prac badawczych z użyciem materiału biologicznego oraz obsługi aparatury badawczej i urządzeń technologicznych. Poznasz ekologiczne i prawne aspekty biotechnologii, aspekty ekonomiczne, organizacyjne, funkcjonowania przedsiębiorstw biotechnologicznych.

Wydział Biologii i Biotechnologii UWM w Olsztynie jest jednym z nielicznych w kraju wydziałów biologicznych, który uzyskał ocenę wyróżniającą, przyznaną przez Polska Komisję Akredytacyjną.

Po ukończeniu studiów, absolwent będzie przygotowany do podjęcia pracy w różnych gałęziach gospodarki związanych z biotechnologią. Będzie mógł pracować w laboratoriach wykorzystujących materiał biologiczny, laboratoriach naukowo-badawczych i diagnostycznych, kontroli żywności, laboratoriach kryminalistycznych, służby zdrowia i stacjach sanitarno-epidemiologicznych. Uzyska kompetencje do prowadzenia działalności gospodarczej i konsultingowej w zakresie biotechnologii środowiska. Uzyska uprawnienia do podjęcia doktoranckich  studiów III stopnia.

 

BIOTECHNOLOGIA

Forma studiów: stacjonarne

Poziom studiów: drugiego stopnia, magisterskie, 3 semestry

Zakres: biotechnologia farmaceutyczna; biotechnologia przemysłowa; biotechnologia molekularna

 

Wydział Biologii i Biotechnologii

89 523 44 48

 

Ogólne zasady kwalifikacji:

dyplom

dyplom zagraniczny

Logo UWM - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

 

Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.