Wczytywanie strony...

  • #Chemia

Czujesz chemię do…chemii? Poszukuj nowych rozwiązań i uczestnicz w badaniach w obszarze nowoczesnych zastosowań chemii. Kierunek ten jest odpowiedzią na duże zapotrzebowanie małych i średnich przedsiębiorstw rozwijających się w ramach inteligentnych specjalizacji regionu oraz instytucji zajmujących się kontrolą jakości, których działalność związana jest z wykorzystaniem chemii w praktyce. Podczas studiów zdobędziesz wiedzę między innymi z zakresu koncepcji i teorii chemicznych, działów chemii podstawowej i stosowanej, w szczególności chemii powierzchni i materiałoznawstwa, technologii elektrochemicznych, a także biotechnologii i diagnostyki molekularnej. Dowiesz się również, jak wykorzystywać metody i techniki stosowane w specjalistycznych laboratoriach badawczych, badawczo-rozwojowych i usługowo-pomiarowych, a także innowacyjne technologie przemysłowe wykorzystujące nowe materiały i procesy. Po ukończeniu chemii drugiego stopnia możesz podjąć dalsze kształcenie w szkole doktorskiej lub na studiach podyplomowych.

Zakres kształcenia na kierunku chemia na UWM:

  • chemia stosowana – nowe materiały i procesy 

Chemia drugiego stopnia na UWM – i co dalej?

Po ukończeniu chemii drugiego stopnia możesz pracować w:

  • przemyśle chemicznym i innych pokrewnych,
  • laboratoriach chemicznych,
  • ośrodkach badawczo-rozwojowych.

 

CHEMIA

Forma studiów: stacjonarne

Poziom studiów: drugiego stopnia, magisterskie, 4 semestry

Zakres: Chemia stosowana – nowe materiały i procesy

 

Wydział Rolnictwa i Leśnictwa

89 523 33 16

 

Ogólne zasady kwalifikacji:

dyplom

dyplom zagraniczny

 

Logo UWM - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

 

Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.