Oferta filologii angielskiej w zakresie nauczania języka jest skierowana do przyszłych nauczycieli języka angielskiego, którzy są absolwentami pierwszego stopnia filologii angielskiej w zakresie nauczania języka. Oprócz przygotowania ogólnoakademickiego,  studenci pogłębiają znajomość języka angielskiego oraz wiedzę na temat literatury, kultury i historii krajów anglojęzycznych ze szczególnym uwzględnieniem ich elementów niezbędnych do wykonywania zawodu. Dodatkowo, zajęcia z dydaktyki języka obcego prowadzone przez doświadczonych i praktykujących wykładowców pozwalają studentom doskonalić ich warsztat i narzędzia przydatne w zawodzie nauczyciela. Absolwenci filologii angielskiej w zakresie nauczania języka znajdują zatrudnienie w placówkach oświatowych. Zdecydowana większość zajęć odbywa się w języku angielskim, a oczekiwany poziom wejściowy studentów to C1 według CEFR.

FILOLOGIA ANGIELSKA W ZAKRESIE NAUCZANIA JĘZYKA

Studia II stopnia