• #Gastronomia i sztuka kulinarna

Jeśli lubisz gotować i eksperymentować w kuch, a jedzenie jest dla Ciebie bardzo istotną wartością w życiu, i chciałbyś się jej poświęcić, kierunek GASTRONOMIA – SZTKA KULINARNA jest idealnym kierunkiem dla Ciebie.

Gastronomia jest branżą, w której zapotrzebowanie na wykwalifikowany personel z dnia na dzień rośnie, ponieważ wciąż otwierane są nowe obiekty gastronomiczne. Jako student kierunku GASTRONOMIA – SZTKA KULINARNA, pod okiem doświadczonej kadry oraz profesjonalnie wyposażonym obiekcie dydaktycznym zapoznasz się z tajnikami komponowania i serwowania potraw. Nauczysz się zasad organizacji i prowadzenia profesjonalnej kuchni, a także prowadzenia działalności gastronomicznej, zarówno pod kątem technologicznym, ekonomicznym, a także organizacyjno-prawnym. Nabędziesz ponadto wiedzę na temat składu produktów żywnościowych, a także zasad racjonalnego planowania żywienia poszczególnych grup ludności.

GASTRONOMIA -  SZTUKA KULINARNA

Tryb studiów: stacjonarne