Wczytywanie strony...

  • #Historia

Studiuj historię – jedną z najstarszych dyscyplin naukowych i filar humanistycznego wykształcenia. To kierunek, który oferuje wszechstronne wykształcenie humanistyczne, daje możliwość obcowania z zabytkami kultury i źródłami historycznymi oraz dobre przygotowanie do pracy w wielu instytucjach zajmujących się edukacją historyczną i gromadzeniem wiedzy o przeszłości. W czasie studiów drugiego stopnia zdobędziesz gruntowną wiedzę pozwalającą na rozumienie i interpretację faktów, zjawisk oraz procesów historycznych, a także pogłębisz umiejętności, sprawności i wiedzę w zakresie przygotowania merytorycznego i warsztatowego do badań historycznych.

Zakres kształcenia na kierunku historia II stopnia:

  • Archiwistyka i zarządzanie dokumentacją współczesną 
  • Nauczanie historii i wiedzy o społeczeństwie

Historia drugiego stopnia na UWM – i co dalej?

Po ukończeniu historii drugiego stopnia możesz pracować w:

  • placówkach muzealnych, archiwalnych, oświatowych, kulturalnych,
  • szkolnictwie – po ukończeniu kształcenia nauczycielskiego,
  • jednostkach, w których wymagana jest sprawność w kontaktach interpersonalnych, umiejętność analitycznego i kreatywnego myślenia,
  • archiwach historycznych,
  • redakcjach wydawniczych,
  • środkach masowego przekazu.

 

HISTORIA

Tryb studiów: stacjonarne

Poziom studiów: drugiego stopnia, magisterskie, 4 semestry

Zakres: archiwistyka i zarządzanie dokumentacją współczesną; nauczanie historii i wiedzy o społeczeństwie

 

Wydział Humanistyczny

89 524 63 07

 

Ogólne zasady kwalifikacji:

dyplom

dyplom zagraniczny

Logo UWM - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

 

Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.