Wczytywanie strony...

  • #Logopedia

 

Logopedia to międzywydziałowy kierunek o charakterze  interdyscyplinarnym, który łączy wiedzę językoznawczą, medyczną, psychologiczną i pedagogiczną. Zajęcia prowadzą nauczyciele akademiccy Wydziałów: Humanistycznego, Nauk Społecznych, Lekarskiego, Nauk o Zdrowiu oraz doświadczeni logopedzi. W kształceniu uwzględniony jest aspekt praktyczny (praktyki zewnętrzne, warsztaty logopedyczne, z których część odbywa się w przedszkolach, szkołach i szpitalach). Studenci mogą rozwijać zainteresowania w kołach naukowych („Laboratorium logopedyczne” i „Salve verbum”), a także uczestniczyć w pracach Studenckiej Poradni Logopedycznej. Kierunek dysponuje nowocześnie wyposażonym gabinetem logopedycznym z lustrem weneckim, co umożliwia obserwację pracy logopedycznej w kontakcie z pacjentem. Studenci nabywają uprawnienia do wykonywania zawodu nauczyciela logopedy, a po II stopniu są przygotowani również do pracy w placówkach służby zdrowia.

 

 

LOGOPEDIA

Forma studiów: stacjonarne

Poziom studiów: drugiego stopnia, magisterskie, 4 semestry

 

 

Wydział Humanistyczny

89 524 63 07

 

Ogólne zasady kwalifikacji:

dyplom

dyplom zagraniczny

 
 

Logo UWM - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.