Wczytywanie strony...

  • #Mikrobiologia

Studiując mikrobiologię zdobędziesz rozszerzoną wiedzę dotyczącą makroorganizmów i ich roli w funkcjonowaniu globalnego ekosystemu oraz znaczenia tych organizmów w wywoływaniu chorób roślin, zwierząt i ludzi. Poznasz właściwości drobnoustrojów i ich wymagania środowiskowe. Poznasz zasady doboru zawansowanych technik laboratoryjnych ze szczególnym uwzględnieniem technik immunologicznych i molekularnych oraz nabędziesz umiejętności ich stosowania.

Wydział Biologii i Biotechnologii UWM w Olsztynie jest jednym z nielicznych wydziałów biologicznych w Polsce, który uzyskał ocenę wyróżniającą, przyznaną przez Polska Komisję Akredytacyjną.

Kończąc studia uzyskasz kompetencje do  podjęcia pracy w laboratoriach służb weterynaryjnych, laboratoriach przemysłu spożywczego, farmaceutycznego i kosmetycznego, laboratoriach ochrony środowiska przyrodniczego oraz w laboratoriach badawczych. Uzyskasz uprawnienia do podjęcia doktoranckich  studiów III stopnia.

 

MIKROBIOLOGIA

Forma studiów: stacjonarne

Poziom studiów: drugiego stopnia, magisterskie, 4 semestry

 

Wydział Biologii i Biotechnologii

89 523 44 48

 

Ogólne zasady kwalifikacji:

dyplom

dyplom zagraniczny

Logo UWM - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

 

Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.