• #Zwierzęta w rekreacji, edukacji i terapii

Podczas studiów II stopnia studenci zdobywają pogłębioną wiedzę z zakresu planowania i realizacji działań z udziałem zwierząt i/lub na ich temat, dostosowanych do potrzeb osób w nich uczestniczących. W zaawansowanym stopniu podejmują działania związane z pozyskiwaniem oraz przygotowywaniem zwierząt do określonych zadań. Potrafią wykorzystać różne formy informacji w procesie doskonalenia umiejętności zawodowych.

Absolwent może wykorzystać interdyscyplinarną wiedzę i umiejętności, w tym także posiadane przygotowanie pedagogiczne, w pracy w placówkach i ośrodkach rekreacyjnych, edukacyjnych, wychowawczych, opiekuńczych i terapeutycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, uwzględniających w swojej działalności zajęcia prowadzone przez specjalistów z udziałem zwierząt lub na ich temat. Aktywność zawodowa absolwenta może być związana z agroturystyką i działalnością szkoleniową oraz doradczą w zakresie hodowli, utrzymania, żywienia i szkolenia zwierząt. Absolwent może podjąć pracę w firmach zajmujących się produkcją oraz dystrybucją karmy, paszy, dodatków paszowych i akcesoriów dla zwierząt; instytucjach i organizacjach działających w obszarze ochrony zwierząt; związkach hodowców, ogrodach zoologicznych, schroniskach i hotelach dla zwierząt.

ZWIERZĘTA W REKREACJI, EDUKACJI I TERAPII

Forma studiów: stacjonarne