PORTAL REKRUTACYJNY

Kandydaci i kandydatki! Przypominamy, że na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie możecie zarejestrować się do 15 lipca do godz. 15. Później system automatycznie się zamyka. Dlatego już teraz sprawdźcie ofertę UWM i podejmijcie decyzję, na którym z ponad 70 kierunków chcecie rozwijać swoje zainteresowania.

Dlaczego warto studiować?

Studia to oczywiście nauka. Jest ona jednak inna niż ta, z jaką dotychczas mieliście/miałyście do czynienia. Podstawowa różnica jest taka, że już przy rejestracji wybieracie kierunek, który chcecie poznać lepiej. Może być ich więcej niż jeden – wszystko zależy od Waszych sił i motywacji. Poza nauką to również czas, kiedy poznajecie i kształtujecie siebie, nawiązujecie nowe przyjaźnie, macie możliwość rozwijania nowych pasji i zainteresowań.

Podczas studiów możecie również pracować, uczestniczyć w stażach i ciekawych badaniach naukowych, co pozwoli Wam na lepszy start na rynku pracy bądź kontynuowanie kariery naukowej na uczelni.

Jak wygląda rekrutacja na studia?

Pierwszym krokiem, który musicie zrobić, to założenie swojego konta w systemie IRK. Proces rejestracji opisaliśmy w artykule „IRK, czyli jak poradzić sobie z systemem rekrutacyjnym”. Jest on bardzo intuicyjny, więc już teraz możecie śmiało wchodzić na stronę Internetowej Rekrutacji Kandydatów. Tam również znajdziecie dokładne opisy kierunków, zasady kwalifikacji czy informacje o opłacie rekrutacyjnej.

Opisy wszystkich kierunków kształcenia oraz niezbędne informacje dotyczące rekrutacji są także na naszym portalu rekrutacyjnym UWM. Warto zapoznać się również z „Informatorem 2024/2025” oraz „Niezbędnikiem przyszłego studenta”.

Kiedy będą wyniki rekrutacji na studia?

Pierwsze wyniki kwalifikacji na studia stacjonarne: pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie zaczną pojawiać się 18 lipca od godz. 13, a na studia stacjonarne drugiego stopnia, niestacjonarne pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolite studia magisterskie – 25 lipca od godz. 12.

Informacje na ten temat znajdą się na Waszych indywidualnych kontach w systemie IRK. W przypadku dostania się na listę osób kwalifikowanych do przyjęcia na studia konieczne będzie potwierdzenie chęci studiowania na UWM. W tym celu należy złożyć odpowiednie dokumenty. Musicie dostarczyć je do 25 lipca do godz. 15 (studia stacjonarne: pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie) lub do 31 lipca do godz. 15 (studia stacjonarne drugiego stopnia, niestacjonarne pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolite studia magisterskie).

Jak i gdzie złożyć dokumenty na UWM?

Dokumenty potwierdzające chęć studiowania na UWM należy dostarczyć do Punktu Obsługi Kandydata. Możecie to zrobić osobiście:

Punkt Obsługi Kandydata

(Biblioteka Uniwersytecka)

Ul. Oczapowskiego 12b

10-719 Olsztyn

Dokumenty możecie również wysłać pocztą (na kopercie napiszcie, na jaki kierunek składacie dokumenty). Uwaga — liczy się data wpływu dokumentów, a nie data wysłania.

Dokładne terminy obowiązujące w rekrutacji na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie znajdują się na stronie rekrutacyjnej w zakładce Rekrutacja.

Lista rezerwowa na UWM

Jeśli znajdziecie się na liście rezerwowej – macie jeszcze szansę dostać się na studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie bez wykonywania dodatkowych kroków. 26 lipca po godz. 12 wejdźcie na swój profil w systemie IRK. To właśnie do tego czasu zostaną uzupełnione listy kandydatów(-ek) kwalifikowanych do przyjęcia na studia w ramach uzupełnienia limitów naboru na studia stacjonarne. Jeśli otrzymacie komunikat, że zakwalifikowaliście(-łyście) się na studia, koniecznie dostarczcie wymagane dokumenty do Punktu Obsługi Kandydata. Macie czas do 30 lipca do godz. 15.

Macie pytania? Kontaktujcie się z nami!

Pamiętajcie, że jeśli tylko macie jakiekolwiek pytania dotyczące studiów i rekrutacji – jesteśmy dla Was. Przede wszystkim możecie zadawać pytania przez system IRK, a także dzwonić na infolinię rekrutacyjną pod numer: 89 524 50 80.  Czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9-15. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdziecie również w FAQ.

Strefa Kandydata UWM

Jeśli przyjedziecie osobiście złożyć dokumenty na studia – zapraszamy Was do Strefy Kandydata UWM. Pod kolorowym namiotem, naprzeciwko Biblioteki Uniwersyteckiej, znajdziecie miejsce do wypoczynku i zabawy (będzie można zgarnąć uniwersyteckie pamiątki), ale przede wszystkim to doskonały punkt informacyjny, w którym porozmawiacie o:

  • domach studenckich oraz warunkach przyznawania w nich miejsca;
  • stypendiach i innych formach wsparcia finansowego, które oferuje nasza uczelnia;
  • wyjazdach krajowych i zagranicznych w ramach studiów;
  • stażach i pracy;
  • kołach naukowych i możliwościach rozwoju;
  • agendach kulturalnych Akademickiego Centrum Kultury;
  • „Adapciaku” – obozie integracyjnym dla studentów rozpoczynających przygodę na UWM oraz o działalności Samorządu Studenckiego UWM.

Strefa Kandydata UWM będzie działać w dniach: 19-25 lipca (z wyłączeniem soboty i niedzieli). Już teraz poznajcie nas bliżej, odwiedzając stronę internetową Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, a także rozgośćcie się w mediach społecznościowych: Facebook, Instagram i TikTok.

SpotkajMy się w Kortowie!