zdjęcie z maturzystami w trakcie pisania egzaminu maturalnego

Oczekiwanie na wyniki matur jest równie stresujące, jak sam egzamin dojrzałości. Wierzymy, że po intensywnej nauce złapaliście/łyście już oddech. Przed Wami kolejna ważna data. Już niedługo dowiecie się, jak Wam poszło na maturach. Przeczytajcie zatem, kiedy i gdzie pojawią się wyniki egzaminu dojrzałości.

Kiedy pojawią się wyniki matur?

Wyniki matur poznacie we wtorek, 9 lipca. Pierwsze z nich zaczną pojawiać się w systemie o godzinie 8, jednak może się okazać, że nie każdemu będzie dane ujrzeć je już wtedy. Centralna Komisja Egzaminacyjna przewiduje możliwość przeciążenia systemu. Deklaruje jednak, że do godziny 10 wszyscy powinni móc sprawdzić swoje wyniki w systemie ZIU.

Drugą możliwością poznania wyników egzaminów jest odebranie świadectw maturalnych bezpośrednio ze swoich szkół. To również będzie możliwe 9 lipca od godziny 8.

Co zrobić z wynikami matur?

Dokumentu uzyskanego podczas „nowej matury” nie musicie skanować i wstawiać na indywidualne konto do systemu IRK. Nie ma również potrzeby, aby samodzielnie wpisywać wyniki. Zostaną one pobrane automatycznie z Krajowego Rejestru Matur (KReM). Sytuacja wygląda inaczej w przypadku innych świadectw. Jeśli zdawaliście „starą maturę”, maturę międzynarodową, maturę europejską czy też posiadacie inny dokument potwierdzający kwalifikacje wymagany przez uczelnię (np. technik weterynarii lub jesteście laureatami olimpiady) wówczas konieczne jest wgranie skanów na swoje konto do systemu IRK.

Studia na UWM

Jeszcze przed poznaniem wyników maturalnych możecie aplikować na studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Rejestracja w systemie IRK rusza 6 czerwca. Uczelnia oferuje ponad 70 kierunków studiów — licencjackich, inżynierskich oraz jednolitych magisterskich. Ich zakres jest bardzo szeroki — przedmioty ścisłe, humanistyczne, artystyczne – dlatego każdy/a ma szansę znaleźć coś dla siebie.

SpotkajMy się w Kortowie!

Proces rekrutacji nie jest skomplikowany, jednak jeśli macie jakiekolwiek pytania, możecie je zadawać przez system IRK. Odpowiedzi na najważniejsze pytania znajdziecie również w FAQ. Na uczelni funkcjonuje też infolinia rekrutacyjna (tel. 89 524 50 80), czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9-15. Warto również zapisać się na nasz newsletter!

Chcecie bliżej poznać naszą uczelnię i dowiedzieć się, ile dzieje się na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie? Odwiedźcie nasze media społecznościowe: Facebook, Instagram czy TikTok!