
Wydział Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie to jeden z czołowych ośrodków kształcenia przyszłych specjalistów w dziedzinie zdrowia zwierząt. Szczyci się ponad 58-letnią tradycją. Łączy doświadczenie z nowoczesnym podejściem do edukacji. Program kształcenia jest zgodny z European System of Evaluation of Veterinary Training, co gwarantuje wysoki poziom nauczania oraz międzynarodowe standardy kształcenia.
Na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej UWM w Olsztynie funkcjonuje 16 katedr oraz 5 specjalistycznych klinik weterynaryjnych, a także całodobowa Poliklinika Weterynaryjna dla małych zwierząt oraz całodobowa Klinika Wyjazdowa dla dużych zwierząt. Studenci mają zapewnione doskonałe przygotowanie zarówno teoretyczne, jak i praktyczne. Mają bezpośredni kontakt z pacjentami i realnymi przypadkami klinicznymi już na etapie nauki.
Doskonałe zaplecze diagnostyczne obejmuje m.in. Pracownię Tomografii Komputerowej i Rezonansu Magnetycznego, co umożliwia naukę najnowszych metod diagnostyki obrazowej. Wydział posiada prestiżową europejską akredytację EAEVE (European Association of Establishments for Veterinary Education), przyznawaną tylko najlepszym jednostkom kształcącym w tej dziedzinie.
Studenci Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UWM w Olsztynie mogą również rozwijać swoje kompetencje za granicą dzięki programowi Erasmus+, który obejmuje współpracę z 22 uczelniami z 11 krajów. Po ukończeniu studiów absolwenci są doskonale przygotowani do pracy zarówno w kraju, jak i za granicą.
Kierunki dostępne na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej:
- Weterynaria – studia realizowane w języku polskim – jednolite studia magisterskie
- Weterynaria – studia realizowane w języku angielskim – jednolite studia magisterskie
Wydział w skrócie:
- 58 lat istnienia wydziału, 5570 absolwentów
- 16 katedr i 5 klinik weterynaryjnych
- Całodobowa Poliklinika Weterynaryjna dla małych zwierząt
- Całodobowa Klinika Wyjazdowa dla dużych zwierząt
- Pracownia Tomografii Komputerowej i Rezonansu Magnetycznego
- Kształcenie zgodne z European System of Evaluation of Veterinary Training
- Od 2012 roku europejska akredytacja EAEVE (European Association of Establishments for Veterinary Education)
- Efektywny program wymiany międzynarodowej studentów Erasmus+ (współpraca z 22 uczelniami z 11 krajów)